معرفی بهترین سینماهای تهران

تهران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران است. این شهر پرجمعیت بیست‌و‌چهارمین شهر پرجمعیت جهان به‌شمار می‌رود و دومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است. تهران علاوه‌بر پایتخت بودن به دلیل تجمع امکانات و وجود سرمایه‌های بسیار، سینماهای مهمی را در دل خود جای داده است که از این میان چند سینما به‌عنوان یهترین سینماهای تهران به شمار می‌روند.

نزدیک به پنجاه سالن سینما و پردیس سینمایی که هر روزه شاهد حضور مردم و استقبال از فیلم‌هایی در حال اکران است. همین امر باعث شده سینماهای تهران همواره در لیست بهترین سینماهای ایران و پرفروش‌ترین‌های سینماها قرار بگیرند.

در ادامه به معرفی بهترین سینماهای تهران می‌پردازیم.

 

 پردیس سینمایی کوروش

سینما کوروش

تاریخچه

پردیس سینمایی کوروش یا همان سینما کوروش در ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ با اکران فیلم «شهرموش‌ها ۲» در طبقات ۳ الی ۶ مرکز خرید کورش‌  افتتاح گردید.

امکانات

پردیس سینمایی کورش جزء بهترین سینماهای تهران است که ۱۴ سالن نمایش دارد و دوازده سالن مربوط به فیلم‌های سینمایی و دو سالن آن نیز مربوط به تئاترهای روز است. کورش لقب بزرگ‌ترین و پربازدیدترین سینمای کشور را از آن خود کرده است. سینما کورش تنها سینما نیست، بلکه قرار گرفتن این مجموعه در مرکزخرید کورش‌مال امکانات بسیاری را در اطراف این سینما به وجود آورده است. در طبقات بالاتر و پایین‌تر این سینما برای سرو غذا فود کورت، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های بسیار و در روف‌گاردن این مجموعه نیز فست‌فودهای متعددی وجود دارند. علاوه‌براین شهر بازی، اتاق فرار و تراتریوم این مجموعه از جمله مکان‌هایی هستند که برای سرگرمی کودکان و بزرگسالان بسیار جذاب و دیدنی است.

گنجایش سالن‌ها

سالن ۱ – گراند سینما : ۳۳۵ نفر
سالن ۲ – فاروس : ۳۳۵ نفر
سالن ۳ – لاله‌زار : ۱۹۶ نفر
سالن ۴ – مایاک : ۲۲۴ نفر
سالن ۵ – خورشید نو : ۱۹۰ نفر
سالن ۶ – نادر : ۱۹۲ نفر
سالن ۷ – سینما، تئاتر البرز : ۲۵۳ نفر
سالن ۸ – سینما، تئاتر شهرزاد : ۲۶۰ نفر
سالن ۹ – کریستال : ۱۹۶ نفر
سالن ۱۰ – متروپل : ۲۷۵ نفر
سالن ۱۱ – رکس : ۱۹۰ نفر
سالن ۱۲ – ایران : ۱۹۰ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، بزرگراه شهید ستاری، نبش پیامبر مرکزی
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: پایانه صادقیه و یا ارم سبز.

 

  پردیس سینماگالری ملت

پردیس سینمایی ملت

تاریخچه

پردیس سینماگالری ملت در سال ۱۳۸۷ افتتاح شده است. این ساختمان ۱۵۰۰۰ مترمربعی مساحتی به وسعت ۶۰۰۰ متر از پارک ملت را شامل می‌شود.

امکانات

پردیس ملت در زمان افتتاح دارای چهار سالن بود که در سال ۹۸ شش سالن سینما و یک سالن همایش به این مجموعه اضافه شد. افزایش سالن‌ها به گونه‌ای بود که هیچ تغییری در معماری داخلی و نمای ساختمان به وجود نیامد. در حال حاضر پردیس ملت دارای ۱۱ سالن نمایش مخصوص سینما و یک سالن مخصوص انواع تجمعات فرهنگی است. در مجموعه پردیس ملت یک گالری با امکانات پیشرفته‌ی نورپردازی جهت برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری وجود دارد. همچنین فودکورتی با انواع غذاهای ایرانی و فرنگی در محیطی و چشم‌اندازی زیبا در این مجموعه فعال است.

گنجایش سالن‌ها

سالن ۱ : ۲۸۵ نفر
سالن ۲ : ۲۸۳ نفر
سالن ۳ : ۶۲ نفر
سالن ۴ : ۶۲ نفر
سالن ۵ : ۶۳ نفر
سالن ۶ : ۷۳ نفر
سالن ۷ : ۳۳ نفر
سالن ۸ : ۷۴ نفر
سالن ۹ : ۲۸۶ نفر
سالن ۱۰ : ۳۰۶ نفر
سالن ۱۱ : ۴۹ نفر
سالن ۱۲ : ۲۳۶ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای بزرگراه نیایش، پردیس سینمایی گالری ملت
نزدیکترین ایستگاه مترو: میرداماد.

 

  پردیس سینمایی چارسو

سینما چارسو

تاریخچه

پردیس سینمایی چارسو در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۳ کار خود را آغاز کرده است.

امکانات

پردیس سینمایی چارسو با ۶ سالن کاملا حرفه‌ای و به‌روز که ۱۱۰۰ نفر را در خود جای می‌دهد و جزء بهترین سینماهای تهران محسوب می‌شود. سینما چارسو جزیی از یک مجتمع تجاری فرهنگی شامل سالن سینما، رستوران، پارکینگ با ظرفیت هزار خودرو و سیستم تهویه‌ی هوای مدرن می‌باشد. جشنواره‌های سینمایی بسیاری نظیر جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر، سینما حقیقت، جشنواره‌ی جهانی فیلم کوتاه تهران، جشنواره‌ی فیلم سلامت در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شوند. اما آنچه این سینما را خاص کرده است، وجود صندلی‌های مختص معلولین است.

گنجایش سالن‌ها

سالن ۱ : ۳۳۰ نفر+۳۰جایگاه ویژه معلولین
سالن ۲ : ۱۰۶ نفر+۶ جایگاه ویژه معلولین
سالن ۳ : ۱۰۶ نفر+۶ جایگاه ویژه معلولین
سالن ۴ : ۱۳۶ نفر+۴ جایگاه ویژه معلولین
سالن ۵ : ۱۳۶ نفر+۴ جایگاه ویژه معلولین
سالن ۶ : ۲۴۵ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، خیابان جمهوری، تقاطع حافظ
نزدیکترین ایستگاه مترو:  سعدی، تئاتر شهر و فردوسی.

 

  پردیس سینما آزادی

سینما آزادی

تاریخچه

پردیس سینما آزادی با نام اولیه‌ی سینما شهر فرنگ، سوم اردیبهشت ۱۳۴۸ آغاز به کار کرد و بعد از انقلاب در سال ۱۳۵۹ با نام سینما آزادی بازگشایی شد. منظره‌ی همیشگی چهارراه شهید بهشتی در آن دوران، صف‌های طویل در مقابل سینمای شهر فرنگ بود. به‌طوری‌که در سال ۱۳۷۵ این سینما با فروش ۱۵۰ میلیون تومانی، لقب پرفروش‌ترین سینمای ایران را به خود اختصاص داد. سینما آزادی دوبار در سال‌های ۱۳۵۵ و ۱۳۶۹ دچار آتش‌سوزی خفیف شده بود اما از آتش‌سوزی فروردین ۱۳۷۶ نتوانست جان سالم به در ببرد و به ویرانه تبدیل شد. عملیات اجرایی بازسازی سینما آزادی به‌‌طور جدی در سال ۱۳۸۵ با مشارکت شهرداری تهران آغاز شد و در اواخر بهمن ۱۳۸۶ به پایان رسید. پردیس سینما آزادی پس از کش‌وقوس‌های فراوان در روز بیست‌و‌نهم فروردین ‌ماه سال ۱۳۸۵ افتتاح شد.

امکانات

مجموعه‌ی جدید تجاری-فرهنگی سینما آزادی دارای ۷ سالن سینما، دو رستوران، سه کافی‌شاپ و ۴ طبقه‌ی تجاری می‌باشد.

گنجایش سالن‌ها

آزادی اصلی : ۳۱۱ نفر
سالن شهر فرنگ : ۱۷۰ نفر
سالن شهر هنر : ۱۷۰ نفر
سالن آزادی بالکن : ۱۵۴ نفر
سالن شهر قصه : ۱۴۷ نفر
سالن شهر هفتم : ۱۴۷ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، تقاطع خیابان شهید بهشتی، عباس‌آباد و خیابان وزرا (خالد اسلامبولی)
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: میرزای شیرازی.

 

  پردیس سینمایی ایران مال

پردیس ایران مال

تاریخچه

پردیس سینمایی ایران‌ مال هم‌زمان با سی‌و‌هفتمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر در بهمن ۱۳۹۷ افتتاح شده‌ است.

امکانات

پردیس سینمایی ایران‌مال با ظرفیت بیش از ۱۸۰۰ صندلی و تجهیزات مدرن در مساحت ۵۷۰۰ مترمربع در ضلع غربی بازار بزرگ ایران مال تعبیه شده است. پردیس سینمایی ایرانمال دارای ۱۲ سالن سینما شامل ۹ سالن عمومی و ۳ سالن VIP با امکانات ویژه و امکان انتخاب فیلم مورد نظر برای مخاطبان است که صندلی‌های آن قابلیت تنظیم زاویه‌ی پشتی و زیرپایی را دارند. تمام صندلی‌های پردیس سینمایی ایران‌مال از برند فیگوراس ساخت کشور اسپانیا تهیه شده‌اند. در مجموعه‌ی ایران مال تمام سالن‌ها داراى پرده‌ی نقره‌اى هستند که بزرگترین پرده‌ی نقره‌ای ایران نیز در سالن ١ این مجموعه نصب گردیده است. تمام سالن‌ها از سیستم صوتی دالبی و سیستم پخش تصویر barco RGB لیزر ۴K بهره می‌برند که بهترین کیفیت تصویر حال حاضر جهان است. همچنین در تمام سالن‌هاى نمایش پردیس سینمایی ایران‌مال امکان اکران فیلم‌هاى سه‌بعدى وجود دارد. همچنین این پردیس سینمایی دارای یک سالن مخصوص کودکان است که رنگ‌های متنوع صندلی‌های سالن آن را از سالن‌های دیگر متمایز کرده است.

گنجایش سالن‌ها

سالن ۱ : ۲۵۳ نفر
سالن ۲ : ۲۴۳ نفر
سالن ۳ : ۲۶۳ نفر
سالن ۴ : ۲۴۰ نفر
سالن ۵ : ۱۷۷ نفر
سالن ۶ : ۹۶ نفر
سالن ۷ : ۲۰۵ نفر
سالن ۸ : ۲۰۵ نفر
سالن ۹ : ۱۳۸ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، بزرگراه شهید همت غرب، بزرگراه شهید خرازی غرب به شرق، نرسیده به خروجی دریاچه‌ی چیتگر، بازار بزرگ ایران‌مال
نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: ایران خودرو.

 

  سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

تاریخچه

سینما فرهنگ با نام پیشین سینما سیلورسیتی در سال ۱۳۴۷ توسط مهدی میثاقیه ( تهیه‌کننده سرشناس و نام‌آشنای سینمای قبل از انقلاب) تأسیس گردیده است. این سینما در اوایل دهه‌ی ۱۳۸۰ بازسازی و در ۲۸ آذر ۱۳۸۲ بازگشایی شد.

امکانات

هر سه سالن سینما فرهنگ مجهز به صدای دالبی بوده و بهترین امکانات پخش تصاویر را در اختیار دارند. کتاب‌فروشی، کافی‌شاپ و پارکینگ اختصاصی از سایر امکانات سینما فرهنگ هستند. اما مهم‌ترین ویژگی سینما فرهنگ اکران فیلم‌های روز دنیا در سانس‌های ۹ و ۱۱ هر شب با زیرنویس فارسی است.

گنجایش سالن‌ها

سالن ۱ : ۳۲۷ نفر
سالن ۲ : ۲۳۹ نفر
سالن ۳ : ۶۴ نفر

مکان

نشانی دقیق: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از خیابان دولت
نزدیکترین ایستگاه مترو: قلهک.

 

   پردیس سینمایی مگامال

مگامال

تاریخچه

پردیس سینمایی مگامال فعالیت خود را از ۲۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ با آغاز اکران فیلم «نهنگ عنبر ۲: سلکشن رویا» آغاز کرده است. این سینما جزء جدیدترین و مدرن‌ترین پردیس سینمایی کشور به حساب می‌آید و متعلق به شرکت پرده نقره‌ای است.

امکانات

از مهم‌ترین مزیت‌های سینما مگامال می‌توان به ۱۰ سالن اختصاصی و نوساز این مجموعه و ظرفیت ۱۴۰۰ نفری آن اشاره کرد. این مجموعه به ایستگاه مترو نزدیک است و همچنین داشتن پارکینگ با ظرفیت بالا، ۳۵۰۰ خودرو از ویژگی‌های مهم این سینما به شمار می‌آید. علاوه‌بر امکانات مذکور، پردیس سینمایی مگامال دارای فودکورت است. این سینما به دلیل نزدیکی با ایستگاه مترو به یکی از پر رفت‌و‌آمدترین سینماهای غرب تهران به حساب می‌آید.

مکان

نشانی دقیق: تهران، شهرک اکباتان، فاز ۲

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: شهرک اکبان.

 

  پردیس سینمایی زندگی

پردیس-سینمایی-زندگی

تاریخچه

پردیس سینمایی زندگی مجموعه‌ای فرهنگی-تجاری در غرب تهران است که جزء مدرن‌ترین سینماهای غرب تهران است. این سینما تحت‌مالکیت شرکت نمایشگران پرده‌ی نقره‌ای قرار دارد.

امکانات

این مجموعه دارای ۵ سالن سینما، تئاتر و مرکز خرید است. این مجموعه دارای رستوران در سال ۱۳۸۸ با ظرفیت ۱۰۰۰ صندلی آغاز به کار کرده است. سالن های این سینما مجهز به مدرن‌ترین سیستم تصویر و صدا به همراه فضایی آرام و دل نشین میزبان علاقه‌مندان به سینما می‌باشد. همچنین این مجموعه دارای پارکینگ است و اگر ظرفیت آن نیز پر باشد، خیابان‌ها و کوچه‌های اطراف این سینما پر از جای پارک و … است. قابل ذکر است که این مجموعه به علت امکانات کاملی که دارد بین ساکنین غرب تهران بسیار محبوب است.

مکان

نشانی دقیق: تهران، میدان صادقیه، بلوار کاشانی، بلوار اباذر

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو: صادقیه.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.