نگاهی به بازی سارا بهرامی در چپ راست

سارا بهرامی را با بازی‌های ملودرام درخشانش به یاد می‌آوریم؛ بازی‌هایی که خیلی زود او را به سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن رساند. با بازی در فیلم‌های ملودرام و جدی بود که سارا بهرامی تبدیل به یکی از مهم‌ترین بازیگران زن سینمای ایران شد. اما بهرامی مانند هر بازیگر خوب دیگری نخواست کلیشه شود و تصمیم گرفت بخت خودش را در فیلم‌های کمدی هم بیازماید. بنابراین ابتدا در «هزارپا» بازی کرد و بازی بهرامی در آن فیلم در نقش زنی سربه‌هوا و رمانتیک بسیار مورد توجه قرار گرفت.

«چپ راست» دومین نقش کمدی مهم او در این سال‌ها به حساب می‌آمد. نقشی که تفاوت‌هایش با کاراکتری که در «هزارپا» بازی کرده بود انقدر زیاد بود که تماشاگر را به یاد هزارپا نیاندازد. همین تفاوت هم بود که «چپ راست» را تبدیل به یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های سارا بهرامی کرد.

معصومه‌ی معلم زنی معتقد و مذهبی است. اما تفاوت عمده‌اش با بسیاری از زنان مذهبی این است که از مذهب در راه گسترش و تبلیغ گرایشات سیاسی‌اش استفاده می‌کند. حامد محمدی در فیلم چپ راست موفق شده کاراکترهایش را با جزئیات زیادی طراحی کند و همین جزئیات بهترین کلید برای بازیگران فیلم بوده تا نقش‌آفرینی‌های متفاوتی ارائه دهند. جزئیاتی مانند چگونه چادر سر کردن معصومه، نحوه‌ی حرف زدن او که نزدیک به محاورات رسمی مجری‌های تلویزیونی است و راه رفتنی که توامان مقتدر و کاریکاتوری است از جمله جزئیاتی هستند که سارا بهرامی موفق شده به خوبی آن‌ها را اجرا کند.

نمود روشن و واضح این جزئیات را می‌توانیم هنگام کل‌کل‌های بی‌پایان معصومه با مریم افشار (با بازی ویشکا آسایش) ملاحظه کنیم. جزئیاتی که به خوبی تفاوت‌های دو شخصیت اصلی زن فیلم را به نمایش می‌گذارد و باعث می‌شود بازی هر دو بازیگر به چشم بیاید. سارا بهرامی در چپ راست توانست توانایی‌های خودش را در ایفای نقش‌های مختلف اثبات کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.