معرفی بازیگران فیلم سینمایی درخت گردو

فیلم درخت گردو در سال ۱۳۹۸، توسط محمد حسین مهدویان کارگردانی و فیلمنامه‌ی آن توسط ابراهیم امینی و حسین حسنی نوشته شده‌است.

موضوع  فیلم در مورد بمباران شیمیایی شهر سردشت در جنگ عراق و ایران است که طی آن مردم بسیاری کشته و آواره شدند. داستان فیلم به روایت زندگی قادر مولان‌پور با بازی پیمان معادی می‌پردازد که در خلال بمباران شیمیایی سردشت خانواده‌اش دچار مشکلات شیمیایی می‌شوند و قادر به  دنبال نجات خانواده‌اش است.

یکی از نقاط قوت این فیلم، بازی بسیار روان و یکدست گروه بازیگران آن، به خصوص پیمان معادی است که نقشی متفاوت در کارنامه‌ی هنری او محسوب می‌شود. از همین روی نگاهی کوتاه به بازیگران فیلم درخت گردو و کارنامه‌کاری-هنری آنان می‌اندازیم.

 

خرید بلیت

پیمان معادی

پیمان معادی کارگردان، بازیگر و فیلمنامه نویس، ئمتولد ۹ تیرماه ۱۳۴۹ است. او فعالیت خود را در سینما به عنوان فیلمنامه‌نویس با نگارش فیلم‌نامه آواز قو در سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و پس از آن با نوشتن فیلم‌نامه‌های آثاری مانند عطش، کافه ستاره، کما و … به کار در این عرصه ادامه داد. ورود پیمان معادی به عرصه بازیگری با فیلم درباره‌الی اصغر فرهادی در سال ۱۳۸۷صورت گرفت. معادی که ابتدا به منظور همکاری در زمینه‌ی نوشتن فیلنامه با فرهادی دیداری داشت، پس از صحبت و به توصیه‌ی فرهادی وارد گروه بازیگران شد.

حضور موفق  معادی در این فیلم علاوه‌بر آنکه سبب همکاری مجدد فرهادی و معادی در فیلم جدایی نادر از سیمین در سال ۱۳۸۹ شد، باعث شد تا معادی به عنوان بازیگری توانمند نیز شناخته شود.  بازی معادی در فیلم جدایی، خرس نقره بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین را برایش به ارمغان آورد و سبب شد معادی در سطح‌ بین‌الملل نیز مورد توجه قرار گیرد که به همکاری او با فیلمسازان خارجی منجر شد. از مهم‌ترین نقش‌های بین‌المللی او می‌توان به نقش علی در فیلم کمپ ایکس ری و فیلم آخرین شوالیه‌ها در کنار مورگان فریمن اشاره کرد.

 

 

مینا ساداتیمینا ساداتی

مینا ساداتی متولد ۱۰ آذر ۱۳۶۴ است. اولین فیلم سینمایی او زخم شانه حوا به کارگردانی حسین قناعت در سال ۱۳۸۷ بود.  پس از آن با کارگردانانی همچون پرویز شهبازی، مازیار میری و کیانوش عیاری در عیار۱۴، سعادت آباد و خانه پدری همکاری داشت. ساداتی در سی‌و سومین و سی‌و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل و نقش اصلی، به ترتیب برای بازی در فیلم‌های عصر یخبندان ساخته مصطفی کیایی و امکان مینا به کارگردانی کمال تبریزی شد.  او در سال ۱۳۹۵ برنده‌ی جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم تابستان داغ به کارگردانی ابراهیم ایرج‌زاد از جشنواره‌ی فیلم پکن شد.  مینا ساداتی در فیلم فروشنده نقش متفاوتی را بازی کرد که حضور کوتاه و موثر او مورد تحسین منقدین قرار گرفت.

 

 

مهران مدیریمهران مدیری

مهران مدیری متولد سال ۱۸ فروردین ۱۳۴۶ در تهران است. او فعالیت هنری اش را با بازی در تئاتر آغاز کرد و در نمایشهای  بسیاری مانند خاکستر نشین، چشم بندان، یک طنز و یک غم آور و… به روی سن رفت. مدیری در سال ۱۳۷۲ اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت. او با ساخت مجموعه ی تلویزیونی ساعت خوش در سال ۱۳۷۳ به عنوان چهره‌ی موفق تلویزیونی در زمینه طنز  شناخته شد و پس از یک وقفه‌ی چند ساله، با نوروز ۷۶ و  جٌنگ۷۷، فعالیت خود را در تلویزیون مجدد از سرگرفت. نقطه‌ی اوج کارنامه‌ی مدیری به همکاری با برادران پیمان قاسم‌خانی در پاورچین  در سال ۱۳۸۱ و شب‌های برره در سال ۱۳۸۴ باز‌میگردد. مدیری در سال ۱۳۸۹ مجموعه‌ی موفق قهوه تلخ را برای شبکه نمایش خانگی ساخت که با استقبال مخاطبین رو‌به‌رو شد.

 

 

مینو شریفی

مینو شریفی

مینو شریفی متولد سال ۱۳۶۶ است. او در سال ۱۳۹۴ با فیلم‌ کوتاه آینه‌های پریده رنگ وارد دنیای بازیگری شد و برای بازی در این نقش کاندید بهترین بازیگر زن سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شد. ورود مینو شریفی به سینمای حرفه‌ای با فیلم درخت گردو اتفاق افتاد. او برای بازی در این فیلم نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن جشنواره فیلم فجر شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.