اکران نوروزی از ۱۷ اسفند ماه آغاز می‌شود | حمایت ویژه از فیلم‌های پر مخاطب

سخنگوی انجمن سینماداران از احتمال آغاز اکران نوروزی از ۱۷ اسفندماه و نیز وعده‌ی شورای صنفی اکران برای حمایت از فیلم‌های پرمخاطب در اکران عمومی خبر داد.

محمدرضا صابری سخنگوی انجمن سینماداران، درباره ایجاد شرایط و حمایت ویژه از فیلم‌های پرمخاطب در اکران نوروزی گفت:« خوشبختانه اتفاقات خوبی در بخش اکران فیلم‌ها رخ داده و فیلم‌های بسیار خوبی متقاضی اکران نوروزی سال ۱۴۰۱ شده‌اند. در واقع با مساعدت شورای صنفی نمایش و شرایطی که فراهم شده سعی کرده‌ایم تا تهیه‌کنندگان راضی به اکران فیلم‌های خود شوند. با اعلام شرایط مورد نظر، نزدیک به ۲۱ فیلم برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند که هرکدام فیلم‌های قابل توجهی هستند.»

وی ادامه داد:« پیش از این بیانیه‌ای انجمن سینماداران منتشر کرده بود که براساس آن اعلام کرده بودیم که در صورت اکران برخی از فیلم‌ها، سینماداران به مشکلات جدی برمی‌خورند، اما خوشبختانه فیلم‌های بسیار خوبی که چه در جشنواره چهلم و چه در جشنواره سی‌و نهم بوده‌اند برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کرده‌اند که از این جمله می‌توان به فیلم‌هایی چون «روز صفر»، «علف زار»، «مرد بازنده»، «ملاقات خصوصی» و «سگ بند» اشاره کرد. با اعلام آمادگی چنین فیلم‌هایی انجمن سینماداران نیز نسبت به اکران دلگرم شده و به کار خود ادامه می‌دهیم.»

سخنگوی انجمن سینماداران بیان کرد: با برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش که روز دوشنبه دوم اسفندماه برگزار می‌شود، فیلم‌های اکران نوروزی اعلام می‌شود. انجمن سینماداران نیز حمایت خود از فیلم‌هایی که به مرحله اکران می‌رسند ادامه خواهد داد، همانطور که از فیلم‌هایی چون «دینامیت»، «گشت ارشاد» و «قهرمان» حمایت کردیم. در واقع شرایطی را فراهم می‌کنیم که دغدغه و نگرانی صاحبان فیلم‌های خوب به خصوص در زمینه زمان اکران برطرف شود. این شرایط در شورای صنفی نمایش به تصویب رسیده و امیدواریم با مساعدت و کمک سازمان سینمایی این روند رو به جلو ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: یادآوری می‌کنم که طی ۲ سال گذشته سینماداران بدترین ضررها را متحمل شدند و می‌توانم به جرات بگویم که هیچ صنفی در هیچ صنعتی به اندازه سالن داران دچار آسیب نشدند. خوشبختانه تولیدکنندگان ما در این مدت چندان دچار آسیب نشدند چرا که با ارائه آثار خود در پلتفرم‌ها توانستند شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. متاسفانه سینماداران و پخش کنندگان در دوره شیوع کرونا به شدت آسیب دیدند که امیدوارم با اکران فیلم‌های خوب و پرمخاطب در نوروز ۱۴۰۱ شرایط بهتری فراهم شود.

سخنگوی انجمن سینماداران تاکید کرد: صاحبان فیلم‌ها می‌توانند در انتظار حمایت‌های ویژه شورای صنفی نمایش به خصوص برای فیلم‌های پرمخاطب باشند.

صابری در پایان گفت: با توجه به پیشنهادهایی که به شورا داده شده است، اکران‌های نوروزی از ۱۷ اسفندماه آغاز می‌شود و فیلم‌های پرمخاطب که با استقبال مخاطب مواجه شوند از حمایت‌های ویژه برخوردار می‌شوند.

منبع: سایت خبرگزاری مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. محسن میلادی می گوید

    وقتی فیلم های تند اجتماعی با رگه های سیاسی دگ ساخته نمیشه و اکران نمیشه … وقتی فیلمها خالی از هر نوع جسارت در مضمون و محتوا هستند وقتی فیلمسازان بزرگ سینما یا فیلم نمیسازن و مهاجرت کردن یا اگر تصمیم به ساخت میگن دست به عصا می رونند انتظار چه چیزی غیر از این دارید ؟؟؟ کجا رفت فیلمهایی که تا یکی دو هفته بعد از دیدن آدم رو متحول و حس لذت ش در سینما تا مدتها در یاد می ماند کجا رفت چنین فیلمهایی ؟؟؟؟؟؟
    به جرات می گوییم در تمام این بیست و دو سالی که پیگیر و علاقمند سینما هستم باور نمیکنم ترکیب اکران که هم اینک در سینماها است هیچ فرقی با با سریال های تلوزیونی و شبکه نمایش خانگی ندارد و حتی ضعیف تر است . هیچ فیلمی از فیلمسازان بزرگ نیست هیچ فیلم جسوری نیست هیچ فیلمی که تو را منقلب کند نیست هیچ اثر تکان دهنده نیست هیچ فیلمی نیست که بعد از دیدن تا ماهها در ذهن بماند …. متاسفم که سینما را خنثی و بی خاصیت کردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.