فیلم‌های «سگ‌بند» و «گل به خودی» به اکران نوروز پیوستند

 پس از برگزاری جلسه شورای صنفی نمایش روز ۱۵ اسفند ماه ترکیب اکران نوروزی نهایی شد. ترکیب اکران نوروزی ۱۴۰۱  با اضافه شدن ۲ فیلم سینمایی «سگ‌بند» مهران احمدی و «گل به خودی» احمد تجری به جای فیلم‌های «لامینور» و «علف‌زار» تکمیل شد.

پیش از این، اکران فیلم‌های دیگر از جمله  فیلم روز صفر به کارگردانی سعید ملکان،فیلم موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی‌فر، فیلم مرد بازنده به کارگردانی محمدحسین مهدویان، فیلم قدغن به کارگردانی مجید مافی و فیلم شادروان به کارگردانی حسین نمازی در نوروز ۱۴۰۱ قطعی شده بود که با افزوده شدن این دو فیلم لیست فیلم‌های اکران نوروزی به صورت کامل مشخص شدند.

فیلم‌های اکران نوروزی ۱۴۰۱ از روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه بر روی پرده سینماهای کشور خواهند رفت.

 

فیلم سینمایی «سگ‌بند»

اداره کل روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی هفته‌ی گذشته با صدور پروانه نمایش فیلم سینمایی «سگ‌بند» به کارگردانی مهران احمدی، موافقت نمود و این فیلم در فهرست اکران نوروزی جایگزین فیلم «علفزار» شد. 

فیلم سگ بند دومین ساخته‌ی مهران احمدی پس از فیلم «مصادره» است که فیلمبرداری آن پس از اتمام «مصادره» در مهرماه سال ۱۳۹۸ به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی کلیدخورد. طیق اخبار رسیده، بخش‌هایی از این فیلم در خارج از ایران فیلم‌برداری شده است.

 

بازیگران فیلم «سگ بند»

امیر جعفری، بهرام افشاری، مرحوم سیروس گرجستانی، نازنین بیاتی، بهاره کیان افشار، علی تقی پور، ناهید مسلمی، سعید امیر سلیمانی، میرطاهر مظلومی، مرحوم عزت‌الله مهرآوران، سیامک صفری، امین فصیح و مهران احمدی بازیگران فیلم سینمایی «سگ بند» هستند.

موضوع فیلم «سگ بند»

«سگ بند» در حقیقت یکی از فنون کشتی پهلوانی است و فیلمنامه‌ی آن توسط حمید اکبری خامنه نوشته شده است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: «هیچ وقت گول اسم و ظاهر آدم‌ها رو نخورید؛ لشکر هیتلر با اون عظمت، اسمش نازی بود.»

فیلم سینمایی «گل به خودی»

فیلم سینمایی گل به خودی به کارگردانی و نویسندگی احمد تجری، نماینده‌ی سینمای کودک در اکران نوروزی خواهد بود. این فیلم که در مورد  آرزوهای چند کودک است که در پرورشگاهی زندگی می‌کنند که تلاش دارند به کمک چند عروسک وارد دنیایی خیالی و درعین‌حال ماجراجویانه شوند.

 

بازیگران فیلم «گل به خودی»

در این فیلم شقایق فراهانی، نسیم ادبی، علیرضا استادی، ستاره حسینی در کنار بازیگران خردسال و نوجوان فیلم ابوالفضل رجبی، رایان سرلک، ال آی بشارت، آزینا تجری، محمدرضا علی‌نیا و غیره به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.