«موقعیت مهدی» یک فیلم شاعرانه است | روایت متفاوت یک جنگ

مدیرجلوه‌های ویژه میدانی فیلم موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی‌فر معتقد است این فیلم یک اثر کاملا شاعرانه است.

ایمان کرمیان مدیر جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» اولین ساخته سینمایی هادی حجازی‌فر که در جشنواره فجر ۱۴۰۰  به نمایش گذاشته می‌شود، گفت:« داستان این فیلم بیشتر درباره زندگی و شخصیت شهید مهدی باکری است و فکر می‌کنم که نسخه سینمایی این پروژه بیشتر روی همین جنبه مانور داده است. نسخه سینمایی «موقعیت مهدی» با جنگ شروع می‌شود و به پایان می‌رسد.»

این مدیر جلوه‌های ویژه میدانی توضیح داد:« اینکه فیلم تا چه اندازه توانسته شهید باکری را به تصویر کشد، باید توسط کارگردان توضیح داده شود، اما از نظر من «موقعیت مهدی» یک فیلم بسیار شاعرانه است. حتی صحنه‌های جنگ این فیلم بسیار شاعرانه است. آنچه که در «موقعیت مهدی» به عنوان سکانس‌های جنگی به تصویر کشیده شده است، یک جنگ کاملاً متفاوت است که نمی‌توان آن را با سکانس‌های جنگ دیگر فیلم‌هایی چون «ایستاده در غبار» و «تنگه ابوغریب» مقایسه کرد، چرا که مخاطب شاهد یک فیلم متفاوت با تصویرهای جذاب است.»

کرمیان با اشاره به بخش جلوه‌های ویژه میدانی این پروژه گفت:« برای به تصویر کشیدن سکانس‌های مورد نظر، تقریباً همه کار کرده‌ام، از انفجار، چاشنی، باران، برف و طوفان گرفته تا دودهای لازم برای صحنه، به همین دلیل هر چیز که در جلوه‌های ویژه میدانی استفاده می‌شود، در این فیلم کار شده است. همه تلاش خود را کردم تا هر چیز که باعث جذابیت صحنه‌های مورد نظر می‌شد استفاده کنم، البته این را هم باید بگویم که جلوه‌های ویژه این فیلم بسیار متفاوت است، به عنوان مثال شاید تنها شاهد ۲ یا ۳ پلان انفجارهای نزدیک هستیم، تا در فیلم بیشتر شاهد تأثیرات جنگ باشیم.»

کرمیان در پایان گفت: در این دوره با ۲ فیلم «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر و «ماهان» به کارگردانی حمید شاه حاتمی در جشنواره فیلم فجر حضور دارم.

منبع: سایت خبرگزاری مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.