اظهار نظر تهیه کننده‌ی فیلم «موقعیت مهدی» درباره‌ی حذف نامش از نسخه سینمایی

«موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر، ابوالفضل صفری تهیه‌کننده‌ی فیلم به تشریح دلایل حذف نامش از نسخه‌ی سینمایی این اثر پرداخت.

فیلم موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی‌فر عنوان نسخه سینمایی مینی سریال «عاشورا»ست. ابوالفضل صفری تهیه کننده‌ی این اثر به تشریح دلایل حذف نامش از نسخه سینمایی که در جشنواره فجر ۱۴۰۰  حضور دارد، پرداخت.

مینی سریال «عاشورا» با محوریت روایت زندگی شهیدان «مهدی و حمید باکری» از محصولات «سیما فیلم» است که سال گذشته به تهیه کنندگی ابو الفضل صفری و کارگردانی هادی حجازی فر جلوی دوربین رفت. در آستانه‌ی چهلمین جشنواره فیلم فجر نسخه‌ایی سینمایی از این اثر با عنوان «موقعیت مهدی» به دبیر خانه جشنواره ارائه شد. اما در زمان اعلام نام این فیلم به عنوان یکی از آثار پذیرفته شده بخش مسابقه حبیب والی نژاد به عنوان تهیه‌کننده فیلم معرفی شد.

صفری در تشریح این اتفاق به گفت: «سرمایه گذار این پروژه تلویزیون و مرکز سیما فیلم است؛ بر همین اساس برای تولید این اثر نیازی به پروانه ساخت از ارشاد نداشتیم. برای ارائه به جشنواره وقتی سازمان من و کارگردان را معرفی کرد مجموعه وزارت ارشاد و معاونت ارزشیابی اعلام کردند که تهیه کننده پروژه فاقد سوابق سینمایی است و چون تاکنون فیلمی تهیه نکرده امکان صدور پروانه نمایش وجود ندارد. بعد از عدم پذیرش تهیه‌کنند‌گی بنده از سمت معاونت نظارت، تلویزیون برای اینکه فرصت ثبت‌نام در جشنواره از دست نرود، آقای والی‌نژاد را به عنوان تهیه‌کننده نسخه سینمایی معرفی کرد.»
صفری درباره اینکه در نهایت فیلم در چهلمین جشنواره فیلم فجر به تهیه کنندگی چه کسی اکران می‌شود گفت: «دوتا اتفاق خواهد افتاد. یا در این فاصله مجوز تهیه‌کنندگی بنده صادر می‌شود و به ارشاد معرفی می‌کنیم در غیر اینصورت مثل خیلی از فیلم‌های دیگر نام دو تهیه‌کننده در تیتراژ می آید.»

«موقعیت مهدی» تازه ترین پروژه سیما فیلم است که در قالب فیلم – مجموعه تولید شده؛ این مرکز تاکنون فیلم- مجموعه هایی چون «لیلی با من است»؛ «سفر به چزابه»؛ «مهمان مامان»؛ «بانی چاو » ؛«عبور از خط سرخ » و… را تهیه و تولید کرده است.

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» از دل مینی سریال «عاشورا» تدوین شده است. در این فیلم هادی حجازی فر علاوه بر کارگردانی و نگارش فیلمنامه؛ در نقش شهید مهدی باکری هم ایفای نقش کرده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.