فیلم «قهرمان» در فهرست اولیه‌ی اسکار قرار گرفت

نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۲۲، جزو فهرست نامزد‌های اولیه‌ی شاخه‌ی بهترین فیلم بین‌المللی قرار گرفت.

آکادمی اسکار فهرست نامزدهای اولیه در شاخه‌های مختلف جوایز اسکار ۲۰۲۲ را اعلام کرد و در این میان فیلم قهرمان به کارگردانی اصغر فرهادی، نماینده‌ی سینمای ایران در میان ۱۵ نامزد اولیه‌ی شاخه‌ی بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان) قرار گرفت.

فیلم سینمایی «قهرمان» به همراه فیلم‌های «آزادی بزرگ»  از استرالیا، «زمین بازی»  از بلژیک، «فرار» از دانمارک، «کوپه شماره ۶» از فنلاند، «من مرد تو هستم»  از آلمان، «دست خدا» از ایتالیا، «ماشین منو بران» از ژاپن، «دعا برای ربوده شده» از مکزیک، «بره»  از ایسلند، «بدترین آدم دنیا» از نروژ، «لونانا: قایقی در کلاس» از بوتان، «کلیسای جامع پلازا» از پاناما، «رئیس خوب» از اسپانیا است.

اصغر فرهادی پیش از این نیز پنج بار به عنوان نماینده‌ی ایران در بخش بین‌الملل اسکار حضور یافته است که تا کنون دو بار موفق به دریافت جایزه‌ی این جشنواره برای دو فیلم «جدایی» و «فروشنده» شده است.

امسال ۹۳ کشور در شاخه‌ی بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شرکت کردند که در مرحله نخست با حذف ۷۸ فیلم،در نهایت  ۱۵ فیلم به فهرست کوتاه راه یافتند. نامزدهای نهایی اسکار در تمامی شاخه‌ها شامل  پنج فیلم بین‌المللی روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.