اکران فیلم سینمایی «بی‌ سر» در گروه هنر و تجربه | «بی‌‌سر» به‌ دنبال مخاطبان خاص سینما است

کاوه سجادی حسینی کارگردان فیلم بی‌ سر معتقد است که گروه سینمایی «هنروتجربه» باید به یک پاتوق ثابت برای اکران فیلم‌های فرهنگی تبدیل شود تا مخاطبان خاص خود را هم پیدا کند.

 کارگردان فیلم سینمایی «بی‌سر» که به تازگی در سینماهای گروه «هنروتجربه» اکران شده است، درباره‌ی این فیلم گفت:« نشانه‌گذاری که برای فیلم «بی‌سر» در نظر گرفته بودیم، یک فیلم هنری البته نه به عنوان تجربی بود. فیلمی که می‌توانست در قالب هنروتجربه گنجانده شود. در این فیلم از بازیگران خوب تئاتر استفاده شده است. البته این را هم باید یادآور شوم وقتی یک فیلم سوپراستار به معنای بازیگر بدنه سینما ندارد، باعث می‌شود که اکران آن فیلم محدود شود. به همین دلیل تنها جایی که در حال حاضر مناسب برای اکران چنین فیلم‌هایی است، گروه «هنروتجربه» است.»

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه قصه «بی‌سر» با قصه‌های مرسوم در سینمای تجاری متفاوت است، بیان کرد:« طی سال‌های اخیر فیلم‌هایی در گروه «هنروتجربه» اکران شده است که به نسبت فروش خوبی هم داشته‌اند. این فیلم‌ها معمولاً مخاطب‌پسند بوده و موفق به جذب مخاطب خود در سینماها شده‌اند. اما مساله این است که به خاطر شکل و شمایل فیلم‌های «هنروتجربه» در اکران، مخاطب دچار سردرگمی می‌شود. در واقع فیلم‌های این گروه به صورت چرخشی و زمان‌بندی‌های متفاوت در سینماها نمایش دارند، همین نوع از اکران آن هم در سالن‌های محدود باعث از دست دادن مخاطب می‌شود.»

وی ادامه داد: حتی من هم به عنوان کارگردان گاهی از برنامه دقیق اکران فیلم خود خبر ندارم، همین زمان‌بندی نامناسب باعث از دست دادن مخاطب می‌شود، هرچند کسانی که بخواهند فیلم‌های «هنروتجربه» را ببینند حتماً موفق به دیدن آن می‌شوند. این گروه از مخاطبان فیلم را برای سرگرمی نمی‌بینند و بیشتر فیلم را برای تفکر و تجربه می‌بینند که «هنروتجربه» آن را برایشان فراهم می‌کند.

فیلم بی سر

سجادی حسینی گفت:« فکر می‌کنم حمایتی که در «هنروتجربه» برای فیلم‌هایی از این جنس می‌شود، بسیار خوب است. معتقدم یکی از بهترین اتفاق‌هایی که می‌تواند برای این دست فیلم‌ها رخ دهد این است که یک یا ۲ سالن سینمایی ثابت برای نمایش آن‌ها در نظر گرفته شده و همان سالن‌ها تبدیل به یک پاتوق فرهنگی شوند، پاتوقی که در آن فیلم‌های فرهنگی نمایش داده می‌شود.»

این کارگردان سینما در پایان تاکید کرد: سخت‌ترین اتفاقی که می‌تواند برای یک فیلمساز رخ دهد این است که دیگر نتواند فیلم بسازد، زمانی که بحث بازیگر در فیلم مطرح می‌شود باید سرمایه‌گذار مناسب نیز وجود داشته باشد. نباید فراموش کرد که در معمولی‌ترین حالت برای ساخت یک فیلم باید ۱۰ میلیارد تومان هزینه کرد؛ البته اگر بخواهید از بازیگر چهره استفاده کنید. در چنین شرایطی فیلمساز باید اعتماد سرمایه گذار را نیز جلب کند که این خود یک پروسه بسیار سخت است.

 

منبع: سایت خبرگزاری مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.