«قهرمان» فرهادی دومین شانس دریافت جایزه اسکار امسال

طبق پیش‌بینی ورایتی، فیلم سینمایی «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی دومین فیلمی است که شانس دریافت جایزه اسکار را دارد.

تا به امروز بیست و پنج کشور نمایندگان رسمی خود را برای رقابت فیلم‌های بین المللی در اسکار معرفی کرده اند. از جمله کشور اسپانیا که بر خلاف انتظار به جای انتخاب فیلم «مادران موازی» که در جشنواره‌ی ونیز حضور داشت و خوش درخشید، فیلم «رئیس خوب» را به اسکار فرستاد. سینمای فرانسه نیز هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و بین دو فیلم «رخداد» و «تیتان» دست به انتخاب می‌زند.

گمانه‌ها بر آن است که نماینده امسال ایران در جشنواره‌ی اسکار، فیلم قهرمان به کارگردانی اصغر فرهادی خواهد بود.

تاریخ برگزاری مراسم اسکار 

آخرین مهلت کشور‌ها برای معرفی نمایندگانشان به اسکار یکم نوامبر (دهم آبان) است. فهرست اولیه نامزد‌های بخش بین الملل که ۱۵ فیلم سینمایی هستند قرار است در تاریخ ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) معرفی شوند.

رای گیری برای نامزد‌های آکادمی از ۲۷ ژانویه آغاز می‌شود و در روز یکم فوریه ۲۰۲۲ پایان می یابد. از بین این پانزده فیلم در نهایت ۵ فیلم برای رقابت در اسکار انتخاب می‌شوند که این فیلم‌ها به همراه نامزد‌های رسمی شاخه‌های دیگر آکادمی در تاریخ ۸ فوریه ۲۰۲۲ معرفی خواهند شد. مراسم اسکار نیز برای برگزاری در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۲ تنظیم شده است.

 

پیش‌بینی نشریه ورایتی در مورد برندگان امسال اسکار

نشریه ورایتی که هر ساله دست به پیش بینی نامزد‌ها مدعیان و برندگان اسکار می‌زند، از بین آثار معرفی شده و آثاری که شانس زیادی برای نمایندگی کشورشان دارند، فیلم‌هایی را مدعی جایزه اسکار بهترین فیلم بین المللی می‌داند که صدر آن فیلم سینمایی «بدترین انسان روی زمین» دیده می‌شود. بعد از این فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی به عنوان نماینده ایران در رتبه دوم قرار گرفته. به این ترتیب در صورت انتخاب شدن فیلم «قهرمان» به عنوان نماینده ایران در اسکار نود و چهارم، احتمالا شاهد نامزدی این فیلم خواهیم بود.

فیلم سینمایی قهرمان در پاییز امسال بر روی پرده سینماهای ایران خواهد رفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.