استقبال بالای مردم از سینماها در تعطیلات نوروز

تعداد مخاطبان نوروزی سینما با احتساب اکران چند فیلم که از ماه‌های آخر سال گذشته روی پرده بودند، به بیش از یک میلیون و ۱۶۳ هزار نفر رسید و گیشه‌ی سینماها نیز در تعطیلات نوروز ۵۸ میلیارد و ۲۲۶ میلیون تومان فروش داشت.  از شروع اکران نوروزی سینماها کمتر از ۲۰ روز گذشته و گیشه سینما در پایان تعطیلات سال جدید روزهای بهتری را نسبت به مدت مشابه سال قبل و نیز ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۱ پشت سر گذاشته است.

برای نوروز امسال مقرر شده بود که با توجه به شرایط خاصی که سینما در نیمه دوم سال گذشته تجربه کرد، چند فیلم دیگر هم از اکران ۱۴۰۱ روی پرده سینماها باقی بمانند که در میان آن‌ها، هم فیلم‌های کمدی بود، هم اجتماعی و هم فیلم‌هایی برای کودکان و نوجوانان. ترکیب این فیلم‌ها که سبد اکران را با حدود ۱۲ فیلم پر کرد، وضعیت سالن‌ها را بهبود بخشید تا سینما در نوروز ۱۴۰۲ با رشدی تقریبا ۴۰ درصدی به گفته برخی سینمادارها در استقبال مخاطب نسبت به نوروز سال گذشته مواجه شود.

بر اساس آمار ثبت شده در سامانه مدیریت فروش و اکران سینما (سمفا) فیلم فسیل پرمخاطب‌ترین فیلم سینماها در اکران نوروزی امسال بود و ادامه فروش این فیلم با همین روند می‌تواند آن را در مدت زمانی کم، به رکورد پرفروش‌های سال گذشته برساند؛ هرچند افزایش قیمت بلیت در این اتفاق بی‌تاثیر نیست.

 

منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.