جدول فروش هفتگی سینمای ایران | از ۲۸ دی تا ۲۳ اسفند

در حال حاضر فیلم‌های متنوعی در ژانرهای کمدی، کودک، عاشقانه و … در سینماهای کشور در حال اکران هستند؛ فیلم‌هایی که تاکنون مخاطبین زیادی را با خود همراه کردند. در ادامه نگاهی ۶ فیلم پرفروش سینماهای ایران را معرفی کنیم.

 

بخارستبخارست

فیلم «بخارست» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی، تهیه‌کنندگی علی طلوعی و محصول سال ۱۴۰۱ است. این فیلم ژانری کمدی دارد و از ۲۴ آبان تاکنون در سینماهای سراسر کشور اکران شده است. «بخارست» ژانری کمدی دارد و داستان دو برادر به نام جلال (حسین یاری) و جلیل (پژمان جمشیدی) را روایت می‌کند که توسط پلیس امنیت دستگیر شده‌اند. جلال مغازه‌ی لوازم خانگی دارد و برای خرید وسیله به ترکیه سفر می‌کند اما وقتی به ایران باز می‌گردد بازداشت می‌شود و همین امر موجب می‌شود تا برادر و پدرش (غلامرضا نیکخواه) اموال او را به باد دهند. حسین یاری، پژمان جمشیدی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی، غلامرضا نیکخواه، بابک کریمی، غزال نظر و … در این فیلم نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

ملاقات-خصوصیملاقات خصوصی

«ملاقات خصوصی» فیلمی به کارگردانی امید شمس و تهیه‌کنندگی امیر بنان است که نخستین‌بار در چهلمین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر به نمایش درآمد. این فیلم ژانری عاشقانه دارد و داستان دختری جوان به نام پروانه (پریناز ایزدیار) را روایت می‌کند که عاشق پسری زندانی به نام فرهاد با بازی هوتن شکیبا می‌شود. عشق عجیب بین پروانه و فرهاد زندگی هردوی آنها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. فیلم ملاقات خصوصی از ۱۳ دی به روی پرده‌ی سینماها آمده است با توجه به داستان جذاب آن پیش‌بینی می‌شود که در ادامه‌ی اکرانش نیز مخاطبین زیادی را با خود همراه کند. پریناز ایزدیار، هوتن شکیبا، رویا تیموریان، ریما رامین‌فر، سیاوش چراغی‌پور، نادر فلاح، جواد قامتی، ایمان شمس و امیر حسین بیات بازیگران این فیلم هستند.

 

چپ-راستچپ راست

فیلم «چپ راست» چهارمین ساخته‌ی حامد محمدی به‌عنوان کارگردان است که در سال ۱۳۹۸ تولید شده بود. این فیلم ژانری کمدی سیاسی دارد و از ۲۱ دی تاکنون در سینماهای سراسر کشور اکران شده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «نه چپ نه راست، مسئله این نیست.» رامبد جوان، پیمان قاسم‌خانی، ویشکا آسایش، سارا بهرامی و سروش صحت بازیگران اصلی فیلم هستند.

 

لوپتولوپتو

انیمیشن لوپتو به کارگردانی عباس عسکری که از ۱۱ آبان تاکنون در سینماها اکران شده است. فیلم داستان پسری به نام علی و پدرش را به تصویر می‌کشد؛ پدر علی در کارگاه لوپتو با آموزش ساخت اسباب بازی به بیمارانش، آنها را درمان می‌کند. در واقع او یک کارگاه اسباب‌بازی‌های خلاقانه دارد که  میان کودکان ایرانی محبوبیت زیادی دارد اما روزی با خرابکاری یک ناشناس تعطیل می‌شود. علی تلاش می‌کند تا پدرش را که ناامید شده را از مخمصه برهاند.

 

تورنادو کامران تفتیجزیره فضایی (تورنادو ۲)

جزیره فضایی (تورنادو ۲) فیلمی به کارگردانی سیدجواد هاشمی است که از ۲۹ آذر در سینماهای سراسر کشور اکران شد. این فیلم ژانری کودک-نوجوان و موزیکال دارد و در خلاصه داستان آن آمده است: «امید در مسطح فضایی تیانا جامانده است و به خاطر علاقه‌اش به دختر پادشاه تیانا (شیمبا) قصد برگشت ندارد اما دستگاه تصویری سفینه تورنادو آلارم می‌دهد. خانم خوش‌خیال در حال افتتاح تورنادو به‌عنوان رستوران تورنادوست اما بچه‌ها…» اکبر عبدی، کامران تفتی، بهنوش بختیاری، ارسلان قاسمی، الناز حبیبی، راستین عزیزپور، امیررضا احمدی و … در فیلم جزیره فضایی تورنادو ۲ ایفای نقش کرده‌اند.

 

خط استوا

خط استوا فیلمی به کارگردانی اصغر نعیمی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی‌پور است. این فیلم که محصول سال ۱۳۹۸ است داستان زئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال را روایت می‌کند که برای عقد قراردادی با زیدان راهی جزیره بالی می‌شوند و همین امر سبب شکل‌گیری داستان‌هایی می‌شود که موقعیت‌های خنده‌داری را رقم می‌زند. فرهاد اصلانی، سیامک انصاری و آزاده صمدی در فیلم خط استوا ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم در حال حاضر به روی پرده سینماهاست و علاقه‌مندان به خرید بلیت فیلم خط استوا می‌توانند به سایت سینماتیکت مراجعه کنند.

 

جدول فروش هفتگی سینما از ۲۸ دی تا ۴ بهمن

فیلم

کارگردان

فروش هفتگی (۲۸ دی تا ۴ بهمن)

فروش کل

مخاطب کل

شروع اکران

بخارست

مسعود اطیابی

۳,۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰

۲۴,۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰

۷۶۹,۳۲۱

۲۴ آبان

ملاقات خصوصی

امید شمس

۲,۳۲۴,۰۰۰,۰۰۰

۵,۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۷۱,۱۷۳

۱۳ دی

چپ راست

حامد محمدی

۱,۵۱۷,۰۰۰,۰۰۰

۲,۷۴۵,۰۰۰,۰۰۰

۸۸,۶۴۹

۲۱ دی

لوپتو

عباس عسکری

۶۸۵,۰۰۰,۰۰۰

۱۴,۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۸۹,۰۷۹

۱۱ آبان

جزیره فضایی (تورنادو ۲)

سید جواد هاشمی

۵۰۶,۰۰۰,۰۰۰

۱,۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۸,۱۲۷

۲۹ آذر

جدول فروش هفتگی سینما از ۵ تا ۱۱ بهمن

فیلم

کارگردان فروش هفتگی (از ۱۲ تا ۱۸ بهمن) فروش کل مخاطب کل شروع اکران

بخارست

مسعود اطیابی ۲,۵۵۷,۰۰۰,۰۰۰ ۳۹,۷۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۲۷۱,۶۱۶ ۲۴ آبان

ملاقات خصوصی

امید شمس

۲,۰۴۴,۰۰۰,۰۰۰

۱۵,۹۷۰,۰۰۰,۰۰۰

۴۷۸,۴۳۷

۱۳ دی

خط استوا

اصغر نعیمی

۱,۶۰۸,۰۰۰,۰۰۰

۱,۶۳۰,۰۰۰,۰۰۰

۴۸,۱۷۶

۴ اسفند

چپ راست

حامد محمدی ۱,۰۸۳,۰۰۰,۰۰۰ ۱۰,۴۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳۲۴,۵۱۱

۲۱ دی

جدول فروش هفتگی سینما از ۱۰ تا ۱۶ اسفند

فیلم

کارگردان

فروش هفتگی (از ۱۰ تا ۱۶ اسفند)

فروش کل مخاطب کل

شروع اکران

بخارست

مسعود اطیابی

۱,۸۶۴,۰۰۰,۰۰۰

۴۱,۶۲۵,۰۰۰,۰۰۰

۱,۳۲۷,۱۵۲

۲۴ آبان

خط استوا

اصغر نعیمی

۱,۵۷۰,۰۰۰,۰۰۰

۳,۲۱۱,۰۰۰,۰۰۰

۹۱,۲۹۰

۴ اسفند

ملاقات خصوصی

امید شمس

۱,۴۳۰,۰۰۰,۰۰۰

۱۷,۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰

۵۱۷,۷۶۴

۱۳ دی

چپ راست

حامد محمدی

۶۵۶,۰۰۰,۰۰۰

۱۱,۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰

۳۴۳,۲۰۷

۲۱ دی

 

جدول فروش هفتگی سینما از ۱۷ تا ۲۳ اسفند

فیلم

کارگردان فروش هفتگی (از ۱۷ تا ۲۳ اسفند) فروش کل مخاطب کل شروع اکران

بخارست

مسعود اطیابی ۱,۸۲۱,۰۰۰,۰۰۰ ۴۳,۷۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۳۹۳,۲۷۲

۲۴ آبان

خط استوا

اصغر نعیمی ۱,۵۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۹۸۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۴۶,۲۳۸

۴ اسفند

ملاقات خصوصی

امید شمس ۱,۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱۸,۸۶۰,۰۰۰,۰۰۰ ۵۶۰,۱۶۹

۱۳ دی

چپ راست حامد محمدی

۶۶۳,۰۰۰,۰۰۰

۱۱,۸۶۵,۰۰۰,۰۰۰

۳۶۶,۶۲۲

۲۱ دی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.