جدول فروش هفتگی سینمای ایران | ۸ تا ۱۴ تیر

در هفته‌ای که سپری شد، فیلم‌های جدیدی همچون «زالاوا» اکران شدند و به علت متفاوت بودن ژانر فیلم‌های در حال اکران، سینماها رونقی دوباره گرفتند. با این‌حال فیلم «انفرادی» و «علف‌زار» کماکان بیشترین فروش را در این هفته داشته است. در ادامه نگاهی به ۸ فیلم پرفروش هفته‌‌ی گذشته می‌اندازیم.

انفرادی

انفرادی 

«انفرادی» فیلمی به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و  تهیه‌کنندگی سیدابراهیم عامریان، محصول سال ۱۳۹۸ است که در آن زمان به دلیل شیوع بیماری کرونا اکران نشد. فیلم انفرادی ژانری کمدی دارد  و داستان سه دوست مال‌باخته را روایت می‌کند که با هدف زندان رفتن، دست به سرقت می‌زنند. این فیلم با فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته، همچنان رتبه‌ی اول جدول فروش را در اختیار دارد. انفرادی با عبور از ۴۲ میلیارد تومان به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران تبدیل شد و می‌توان انتظار داشت که همچنان جزء فیلم‌های پرمخاطب باشد. رضا عطاران، مهدی هاشم،  احمد مهران‌فر و برزو ارجمند در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

علفزار

علف‌زار

فیلم «علفزار» به کارگردانی کاظم دانشی و تهیه‌کنندگی بهرام رادان، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم داستان داستان بازپرس شرافتمندی با بازی پژمان جمشیدی را روایت می‌کند که درگیر چند پرونده‌ی پیچیده می‌شود. فیلم علفزار ژانری اجتماعی دارد و براساس داستانی واقعی ساخته شده است. این فیلم تاکنون رتبه‌ی بالایی در جدول فروش هفتگی سینما کسب کرده و در هفته‌ای که سپری شد نیز با فروشی بیشتر از هفته‌ی قبل، رتبه‌ی دوم جدول فروش را در اختیار دارد. با توجه به داستان جذاب و حضور بازیگران مطرح، استقبال از این فیلم همچنان ادامه دارد و می‌توان انتظار داشت که «علف‌زار» به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های غیرکمدی سال تبدیل شود. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه، عرفان نصاری، یسنا میرطهماسب و رویا جاویدنیا از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

چند میگیری گریه کنی 2

چند می‌گیری گریه کنی ۲

این فیلم به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی توکل‌نیا و حسن توکل‌نیا، محصول سال ۱۳۹۸ است. «چند می‌گیری گریه کنی ۲» داستان پسر شایسته، بهرام را روایت می‌کند که بعد از مدت‌ها برای دریافت ارث پدرش به ایران می‌آید اما متوجه می‌شود که پدرش وصیت کرده تا او هفت مراسم عزا برای هفت خانواده‌ی بی‌بضاعت بگیرد و خودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد. فیلم چند میگیری گریه کنی ۲ ژانری کمدی دارد و ادامه‌ی «چند می‌گیری گریه کنی» است. این فیلم ا فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته، جایگاه خود را در جدول فروش حفظ کرد و همچنان در میان ۳ فیلم پرفروش هفته قرار دارد. با توجه به تجربه موفق قسمت اول و ژانر کمدی فیلم، می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبان آن روز‌به‌روز افزایش یابد. حمید لولایی، ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی، محیا دهقانی، اشپیتیم آرفی و عباس جمشیدی‌فر از بازیگران این فیلم هستند.

سگ-بند

سگ بند

فیلم «سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، محصول سال ۱۴۰۰ است. «سگ بند» داستان خانواده‌ی عیاران را روایت می‌کند که بعد از فوت پدر خانواده درگیر ماجرای فروش مواد مخدر می‌شوند. فیلم سگ بند ژانری کمدی دارد و از بازیگران طنزی همچون امیر جعفری و بهرام افشاری بهره برده است. این فیلم با فروشی همچون هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفت. فروش این فیلم از مرز ۳۸ میلیارد تومان عبور کرد و با توجه به ژانر فیلم، همچنان مخاطب خود را دارد. علاوه‌بر دو بازیگر مذکور نازنین بیاتی و بهاره کیان‌افشار نیز در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

هناس

هناس

«هناس» فیلمی به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و ژانری درام-بیوگرافی دارد.  فیلم هناس زوایای زندگی پرتلاطم داریوش رضایی‌نژاد از شهدای ترور دانشمندان هسته‌ای و همسرش، شهره پیرانی و فرزندش آرمیتا را به تصویر می‌کشد. روند صعودی فروش این فیلم همچنان ادامه دارد و با توجه به داستان جذابی که دارد، می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبانش روز‌به‌روز بیشتر شود. مریلا زارعی، بهروز شعیبی و وحید رهبانی از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

زالاوا

زالاوا

فیلم «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و نویسندگی مشترک او با آیدا پناهنده و تهمینه بهرام است. این فیلم محصول سال ۱۳۹۹ است و ژانری ترسناک-دلهره‌آور دارد. فیلم زالاوا  داستان مردم روستایی را روایت می‌کند که معتقد هستند روستایشان جن‌زده است و در تکاپو هستند تا با روش‌های مختلف آبادی خود را از شر جن نجات دهند.این فیلم تاکنون منتخب سی‌و‌شش جشنواره بین‌المللی همچون ونیز، تورنتو، روتردام، گوتنبرگ، کارلو‌وی واری و … بوده است و یکی از شگفتی‌های سی‌و‌نهمین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر نیز بوده است. «زالاوا» در هفته‌ی اول اکران با استقبال خوبی از سوی مخاطب روبه‌رو شد و توانست در میان فیلم‌های پرفروش هفته قرار بگیرد. داستان زالاوا در دهه‌ی پنجاه و در روستایی دورافتاده از کردستان اتفاق می‌افتد و با توجه به داستان و ژانر فیلم، می‌توان انتظار داشت که فروش آن روز‌به‌روز بیشتر شود. نوید پورفرج، هدی زین‌العابدین و پوریا رحیمی‌سام از یازیگران اصلی این فیلم هستند.

بدون-قرار-قبلی

بدون قرار قبلی

فیلم «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی محمود بابایی محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم در ۶ بخش کاندید دریافت سیمرغ چهلمین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر شد که در نهایت در دو بخش بهترین صداگذاری و بهترین فیلم از نگاه‌ملی موفق به کسب سیمرغ بلورین شد. فیلم بدون قرار قبلی با فروشی همچون هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی ششم جدول قرار گرفت. این فیلم داستان دختری است که بعد از ٣٠ سال به خاطر وصیت عجیب پدرش به ایران می‌آید. پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، الهام کردا و صابر ابر از جمله بازیگران اصلی این فیلم هستند.

روز-ششم

روز ششم

فیلم «روز ششم» به کارگردانی ججت قاسم‌زاده‌اصل و تهیه‌کنندگی رحمان سیفی‌آزاد، محصول سال ۱۳۹۹ است.  فیلم روز ششم  داستان مردی به نام احمد با بازی مصطفی زمانی را روایت می‌کند تنها پنج روز فرصت دارد جواب چند معما را پیدا کند تا بتواند زنده بماند، احمد اگر موفق نشود روز ششم کشته می‌شود. این فیلم یک درام-معمایی است که نقش اصلی آن را مصطفی زمانی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که به علت حضور بازیگران مطرح، می‌تواند در افزایش تعداد مخاطبان «روز ششم» تاثیر زیادی داشته باشد. علاوه‌بر مصطفی زمانی، امیر جعفری، مهران احمدی، مهدی حسینی‌نیا و بهاره افشاری در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

طلاخون

طلاخون

فیلم «طلاخون» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه‌کنندگی حسن کلامی، محصول سال ۱۳۹۹ است. این فیلم داستان دختری ده‌ساله‌ای را روایت می‌کند که در آستانه‌ی مسابقات سرنوشت‌ساز تکواندو متوجه‌ی راز بزرگی می‌شود که زندگی و آینده‌ی او را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. فیلم طلاخون  در واقع وایتی از یک پرونده‌ی جنایی و خانوادگی محسوب می‌شود و براساس داستانی واقعی ساخته شده است. پیش‌بینی می‌شود که با توجه به داستان جذاب آن می‌توان انتظار داشت که در هفته‌های آینده فروش بیشتری را تجربه کند. شهاب حسینی، حسام منظور، بهار قاسمی و ترنم کرمانیان در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.