جدول فروش هفتگی سینمای ایران | ۲۸ اردیبهشت تا ۳ خرداد

در هفته‌های گذشته فیلم‌های جدیدی در ژانرهای متنوع اکران خود را آغاز کرده‌اند که با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده‌اند. همچنین فیلم «علف‌زار» با گذشت تنها ١ روز از اکران و تعداد سینماهای محدود، به فروشی نزدیک به ١٧٠ میلیون دست یافته و تعداد مخاطبانش از ٧ هزار نفر عبور کرده است. در ادامه نگاهی به ۷ فیلم پرفروش هفته‌ای که سپری شد، می‌اندازیم.

انفرادی

۱) انفرادی

«انفرادی» کمدی مفرح به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه‎‌کنندگی سیدابراهیم عامریان، محصول سال ۱۳۹۸ است. داستان مردی بدهکار را روایت می‌کند که به همراه دو دوست خود تصمیم می‌گیرد تا سرقت جدیدی آغاز کند. فیلم انفرادی با گذشت یک ماه از آغاز اکران همچنان رتبه‌ی اول جدول فروش را در اختیار دارد و استقبال تماشاگران از آن روز‌به‌روز در حال افزایش است. تعداد مخاطبان این فیلم از ۶٣۵ هزار نفر عبور کرده و با توجه به فضای مفرح و حضور بازیگران مطرح آن می‌توان پیش‌بینی کرد که این استقبال ادامه‌دار باشد. رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهرانفر از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

سگ بند

۲) سگ بند

«سگ بند» دومین فیلم مهران احمدی به‌عنوان کارگردان و به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم داستان خانواده‌ی عیاران را روایت می‌کند که بعد از فوت پدر خانواده درگیر ماجراهای پیچیده‌ای می‌شوند. فیلم سگ بند ژانری کمدی-اجتماعی دارد و همچون هفته‌های گذشته دومین فیلم پرفروش هفته بود و فروش آن از مرز ٣٣ میلیارد گذشت. تعداد مخاطبان این فیلم به بیش از یک میلیون نفر رسید و با توجه به استقبال مخاطب از ژانر طنز و حضور ستاره‌های کمدی همچون بهرام افشاری و امیر جعفری پیش‌بینی می‌شود که روند صعودی فروش آن همچنان ادامه داشته باشد.

چند میگیری گریه کنی 2

۳) چند میگیری گریه کنی ۲

«چند میگیری گریه کنی ۲» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی توکل‌نیا و حسن توکل‌نیا محصول سال ۱۳۹۸ است.  این فیلم ژانری کمدی-خانوادگی دارد و ادامه‌‌ی فیلم «چند میگیری گریه کنی» است که در سال ۱۳۸۵ اکران شده بود. فیلم چند میگیری گریه کنی ۲  داستان بهرام، پسر شایسته  را روایت می‌کند که پس از سی‌سال دوری از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می‌آید، غافل از اینکه برای به‌دست آوردن میراث پدرش، طبق وصیت پدرش می‌بایست هفت مراسم عزا برای هفت خانواده بی‌بضاعت بگیرد وخودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد. این فیلم با گذشت یک هفته از آغاز اکران در رتبه‌ی سوم جدول فروش قرار گرفت. باتوجه به تجربه موفق قسمت اول و ژانر کمدی فیلم، می‌توان انتظار داشت که این فیلم در هفته‌های آینده با استقبال بیشتری از سوی مخاطب روبه‌رو شود. ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی و حمید لولایی از بازیگران این فیلم کمدی هستند.

موقعیت مهدی

۴) موقعیت مهدی

«موقعیت مهدی» نخستین ساخته‌ی هادی حجازی‌فر به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم با نگاهی متفاوت در ژانر دفاع مقدس ساخته شده و داستان زندگی شهید مهدی باکری از ازدواج تا شهادت را در ۶ پرده روایت می‌کند. فیلم موقعیت مهدی در هفته‌ی گذشته با فروشی همچون هفته‌ی پیش در رتبه‌ی چهارم جدول قرار گرفت. تعداد مخاطبان این فیلم  از ٣٩٢ هزار نفر عبور کرد. هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، روح‌الله زمانی و وحید آقاپور از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

مجبوریم

۵) مجبوریم

«مجبوریم» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که به مرد میانسالی فروخته می‌شود تا برایش بچه بیاورد و این آغاز ماجراست. فیلم مجبوریم با فروشی بالاتر از هفته‌ی پیش در رتبه‌ی پنجم جدول فروش قرار گرفت. می‌توان انتظار داشت با توجه به حضور بازیگران مطرح سینما و داستانی متفاوت، مجبوریم همچنان با استقبال تماشاگر روبه‌رو شود. فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان و پردیس احمدیه از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

مغز استخوان

۶) مغز استخوان

«مغز استخوان» فیلمی به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه‌کنندگی حسن پورمحمدی، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم  ژانری اجتماعی-درام دارد و داستان زنی به‌نام بهار را روایت می‌کند که فرزندی به نام پیام از همسر اولش دارد و حال با همسر دومش (حسین) در حال زندگی است و به‌دلیل سرطان فرزندش درگیر ماجراهایی پیچیده می‌شود که او را بر سر دوراهی بزرگی قرار می‌دهد. فیلم مغز استخوان با فروشی نزدیک به هفته‌ی پیش توانست در میان ٧ فیلم پرفروش هفته قرار بگیرد و باتوجه به موضوع متفاوت و حضور بازیگران مطرح می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبان این فیلم در هفته‌های آینده افزایش یابد.

روز صفر

۷) روز صفر

«روز صفر» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان و محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم نحوه‌ی دستگیری عبدالمالک ریگی توسط وزارت اطلاعات ایران را روایت می‌کند. فیلم روز صفر  در ژانر تریلر – اکشن ساخته شده از و یکی پرطرفدارترین فیلم‌های جشنواره سال ٩٨ بود، با روایتی جذاب از یک اتفاق ملتهب توانسته مورد توجه تماشاگران قرار بگیرد و تعداد مخاطبان آن از ٢۶۶ هزار نفر عبور کرده است. امیر جدیدی و ساعد سهیلی از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.