جدول فروش هفتگی سینمای ایران | ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت

باتوجه به اکران فیلم‌هایی در ژانرهای مختلف از جمله کمدی، اجتماعی، درام و …  نگاهی به ۷ فیلم پرفروش سینما در هفته‌ای که سپری شد، می‌اندازیم.

 

فیلم انفرادی

۱)انفرادی

فیلم «انفرادی» به کارگردانی سید مسعود اطیابی و تهیه کنندگی سیدابراهیم عامریان، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم ژانری کمدی دارد و داستان مردی بدهکار را روایت می‌کند که به همراه دو دوست خود تصمیم می‌گیرد تا سرقت جدیدی آغاز کند. باگذشت سه هفته از آغاز اکران  فیلم انفرادی همچنان رتبه‌ی اول جدول فروش را در اختیار دارد و استقبال تماشاگران از آن روز‌به‌روز افزایش می‌یابد. این فیلم که از حضور بازیگران مطرحی همچون رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهرانفر بهره می‌برد، با استقبال فوق‌العاده‌ای روبه‌رو شده و تعداد مخاطبان آن از ۵۰۷ هزار نفر عبور کرده است.

 

 

سگ بند

۲) سگ بند

«سگ‌بند» فیلمی به کارگردانی مهران احمدی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم ژانری کمدی دارد و داستان خانواده‌ی عیاران را روایت می‌کند که بعد از فوت پدر خانواده درگیر ماجراهای پیچیده‌ای می‌شوند. فیلم سگ بند دومین فیلم پرفروش هفته بود و فروش آن از مرز ۳۰ میلیارد عبور کرد. این فیلم همچون هفته‌های گذشته دومین فیلم پرفروش هفته بود و فروش آن از مرز ۳۲ میلیارد عبور کرد. تعداد مخاطبان این فیلم به یک میلیون نفر رسید و با توجه به فضای مفرح فیلم و حضور ستاره‌های کمدی همچون بهرام افشاری و امیر جعفری پیش‌بینی می‌شود که روند صعودی فروش آن همچنان ادامه داشته باشد.

 

 

موقعیت مهدی

۳)موقعیت مهدی

«موقعیت مهدی» فیلمی به کارگردانی هادی حجازی‌فر و تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد محصول ۱۴۰۰ است. این فیلم یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های ژانر دفاع مقدس است و داستان زندگی شهید مهدی باکری از ازدواج تا شهادت را در ۶ پرده روایت می‌کند. فیلم موقعیت مهدی با فروشی نزدیک به هفته پیش همچنان در رتبه‌ی سوم جدول فروش قرار دارد. این فیلم که روایتی از زندگی شهید مهدی باکری است، بعد از گذشت هفته‌ها از اکران همچنان با استقبال تماشاگر روبروست و تعداد مخاطبان آن از ۳۷۹ هزار نفر عبور کرد.

 

 

مجبوریم

۴)مجبوریم

«مجبوریم» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که به مرد میانسالی فروخته می‌شود تا برایش بچه بیاورد. مرد میانسال متوجه می‌شود که از دختر بچه‌دار نمی‌شود. او فکر می‌کند پسر جوانی که دختر را به او فروخته سرش کلاه گذاشته و این آغاز ماجراست. فیلم مجبوریم که در هفته اول اکران با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد و در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفت. می‌توان انتظار داشت این فیلم با حضور بازیگران مطرح سینمای ایران و داستانی متفاوت، در هفته‌های آینده با استقبال بیشتری روبه‌رو شود.

 

 

مغز استخوان

۵) مغز استخوان

فیلم «مغز استخوان» به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه‌کنندگی حسن پورمحمدی، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم  ژانری اجتماعی-درام دارد و داستان زنی به‌نام بهار را روایت می‌کند که فرزندی به نام پیام از همسر اولش دارد و حال با همسر دومش (حسین) در حال زندگی است و به‌دلیل سرطان فرزندش درگیر ماجراهایی پیچیده می‌شود که او را بر سر دوراهی بزرگی قرار می‌دهد. فیلم مغز استخوان نخستین‌بار در جشنواره‌ی سی‌و‌هشتم به نمایش درآمد و مورد توجه منتقدان و مردم قرار گرفت. این فیلم با فروشی نزدیک به هفته پیش توانست جزو ۵ فیلم پرفروش هفته باشد و با توجه به موضوع متفاوت و حضور بازیگران مطرح می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبان این فیلم در هفته‌های آینده افزایش پیدا کند.

 

 

روز صفر

۶)روز صفر

«روز صفر» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان و محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم که در ژانر تریلر – اکشن ساخته شده، نحوه‌ی دستگیری عبدالمالک ریگی توسط وزارت اطلاعات ایران را روایت می‌کند. فیلم روز صفر که از پرطرفدارترین فیلم‌های جشنواره سال ٩٨ بود، با روایتی جذاب از یک اتفاق ملتهب توانسته مورد توجه تماشاگران قرار بگیرد و تعداد مخاطبان آن از ۲۵۹ هزار نفر عبور کرده است.

 

 

لامینور

۷) لامینور

«لامینور» فیلمی به کارگردانی داریوش مهرجویی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم ژانر اجتماعی-درام دارد و داستان دختری علاقه‌مند به موسیقی را روایت می‌کند که خواهان برگزاری کنسرت است اما خانواده‌ی مذهبی او مانع‌اش می‌شوند. فیلم لامینور نزدیک به هفته‌ی پیش در رتبه هفتم جدول فروش قرار دارد. این فیلم که داستان دختری علاقه‌مند به موسیقی را روایت می‌کند، با استقبال مخاطبان روبرو شده و با توجه به مضمون فیلم و حضور بازیگران مطرح، پیش‌بینی می‌شود فروش آن در هفته‌های آینده بیشتر شود.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.