جدول فروش هفتگی سینمای ایران | ۲۵ تا ۳۱ خرداد

در هفته‌ای که سپری شد، فیلم‌های جدیدی مانند «بی صدا حلزون» اکران شدند. با این‌حال فیلم «انفرادی» و «علف‌زار» کماکان بیشترین فروش را در این هفته داشته است. در ادامه نگاهی به ۸ فیلم پرفروش هفته‌ای که سپری شد، می‌اندازیم.

انفرادی

انفرادی

«انفرادی» فیلمی  به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه‎‌کنندگی سیدابراهیم عامریان، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم که ژانری کمدی دارد، داستان مردی بدهکار را روایت می‌کند که به همراه دو دوست خود تصمیم به سرقت از بانک می‌گیرند تا از این طریق به زندان بروند و مشکلاتش را حل کند. فیلم انفرادی نسبت به هفته‌ی گذشته با رشد فروش همراه بود و با گذشت دو ماه از آغاز اکران همچنان رتبه‌ی اول جدول فروش را در اختیار دارد. تعداد مخاطبان این فیلم نسبت به هفته‌ی گذشته ٢٨ هزار نفر افزایش داشته است. رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهران‌فر در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

علفزار

علف‌زار

«علفزار» فیلمی به کارگردانی کاظم دانشی، تهیه‌کنندگی بهرام رادان محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم در هفته‌ی اول اکران با فروشی بیشتر از یک‌و‌نیم میلیارد رتبه‌ی دوم جدول فروش را به دست آورد. این فیلم داستان بازپرس شرافتمندی را روایت می‌کند که درگیر چند پرونده‌ی پیچیده می‌شود. فیلم علفزار با فروشی همچون هفته گذشته، رتبه‌ی دوم جدول فروش را در اختیار دارد. با توجه به داستان جذاب و حضور بازیگران مطرح، می‌توان پیش‌بینی کرد که علف‌زار به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های غیرکمدی سال تبدیل شود و تعداد مخاطبان آن روز‌به‌روز افزایش یابد. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ستاره پسیانی، ترلان پروانه، عرفان نصاری، یسنا میرطهماسب و رویا جاویدنیا از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

سگ بند

سگ بند

«سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی است، این فیلم که محصول سال ۱۴۰۰ است ژانری کمدی-اجتماعی دارد. «سگ بند» داستان خانواده‌ی عیاران را روایت می‌کند که بعد از فوت پدر خانواده درگیر ماجراهای پیچیده‌ای از جمله فروش مواد مخدر می‌شوند. فیلم سگ بند که در رتبه‌ی سوم جدول فروش قرار گرفته، در آستانه‌ی ٣٧ میلیارد شدن قرار دارد و با توجه به استقبال مخاطب از ژانر طنز و حضور ستاره‌های کمدی پیش‌بینی می‌شود که فروش بالای آن ادامه‌دار باشد.  امیر جعفری، بهرام افشاری، نازنین بیاتی و … در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

چند میگیری گریه کنی 2

چند می‌گیری گریه کنی ۲

این فیلم به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی توکل‌نیا و حسن توکل‌نیا، محصول سال ۱۳۹۸ است. فیلم چند میگیری گریه کنی ۲  داستان فردی به نام بهرام، پسر شایسته (منوچهر نوذری) با بازی اشپیتیم آرفی را روایت می‌کند که پس از سی‌سال دوری از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می‌آید اما پدرش وصیت کرده تا او هفت مراسم عزا برای هفت خانواده بی‌بضاعت بگیرد و خودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد. این فیلم  ادامه‌‌ی فیلم «چند میگیری گریه کنی» است و ژانری کمدی دارد.

«فیلم چند می‌گیری گریه کنی ۲» با فروشی بیشتر از هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفت. با توجه به تجربه‌ی موفق قسمت اول و ژانر کمدی فیلم، می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبان آن روز‌به‌روز افزایش یابد. حمید لولایی، ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی، محیا دهقانی، اشپیتیم آرفی و عباس جمشیدی‌فر در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

هناس

هناس

«هناس» فیلمی به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم با برداشتی آزاد از یک داستان واقعی در دل تاریخ معاصر، به زوایای زندگی پرتلاطم داریوش رضایی‌نژاد از شهدای ترور دانشمندان هسته‌ای، همسر و فرزندش آرمیتا در اوایل دهه ۹۰ می‌پردازد. فیلم هناس براساس داستان واقعی از زندگی و ترور یک دانشمند هسته‌ای ساخته شده است. این فیلم در مقایسه با هفته اول اکران با رشد فروش همراه بود و با توجه به داستان جذابی که دارد، می‌توان انتظار داشت که تعداد مخاطبانش روز‌به‌روز بیشتر شود. مریلا زارعی، بهروز شعیبی و وحید رهبانی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بدون قرار قبلی

بدون قرار قبلی

این فیلم به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی محمود بابایی محصول سال ۱۴۰۰ است. «بدون قرار قبلی» در چهلمین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر نیز حضور داشت و در ۶ بخش کاندید دریافت سیمرغ شد که در نهایت در دو بخش بهترین صداگذاری و بهترین فیلم از نگاه‌ملی موفق به کسب سیمرغ بلورین شد. فیلم بدون قرار قبلی نیز نسبت به هفته اول اکران فروش بیشتری داشت. این فیلم داستان دختری است که بعد از ٣٠ سال به‌خاطر وصیت عجیب پدرش به ایران می‌آید. پگاه آهنگرانی، مصطفی زمانی، الهام کردا و صابر ابر از بازیگران اصلی این فیلم هستند و پیش‌بینی می‌شود استقبال مخاطب از آن همچنان ادامه داشته باشد.

نقره داغ

نقره داغ

«نقره داغ» فیلمی به کارگردانی محسن آقاخان و تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی است . فیلم نقره داغ ژانری کمدی دارد و داستان مردی را روایت می‌کند که برای تصاحب ثروتی، خود را به شمایل یک زن درمی‌آورد. «نقره داغ» با فروشی همچون هفته‌ی گذشته در میان فیلم‌های پرفروش هفته قرار گرفت و باتوجه به ژانر کمدی فیلم، انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده با استقبال بیشتری مواجه شود. در این فیلم اکبر عبدی، پوریا پورسرخ، نگار عابدی، ژاکلین آواره، المیرا عبدی و … به ایفای نقش پرداخته‌اند.

بی صدا حلزون

بی صدا حلزون

بی صدا حلزون فیلمی به کارگردانی بهرنگ دزفولی‌زاده است که در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور داشت. در این فیلم بازیگرانی همچون هانیه توسلی، مهران احمدی، پدرام شریفی، محسن کیایی و … ایفای نقش کرده‌اند. فیلم بی صدا حلزون که نخستین‌بار در سی‌و‌هشتمین دوره‌ی جشنواره ‌ی فجر به نمایش درآمد، به مسائل و مشکلات افراد ناشنوا و کم‌شنوا می‌پردازد. با توجه به حضور بازیگرانو.داستانی جذاب، انتظار می‌رود که این فیلم در هفته‌های آینده با استقبال بیشتری روبه‌رو شود

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.