جدول فروش هفتگی سینمای ایران | ۱۱ تا ۱۷ خرداد

در هفته‌های گذشته فیلم‌های جدیدی در ژانرهای متنوع اکران خود را آغاز کرده‌اند که با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده‌اند، با این‌حال فیلم «انفرادی» و «علف‌زار» کماکان بیشترین فروش را در این هفته داشته است. در ادامه نگاهی به ۷ فیلم پرفروش هفته‌ای که سپری شد، می‌اندازیم.

انفرادی

۱) انفرادی

«انفرادی» فیلمی به کارگردانی سیدمسعود اطیابی و تهیه‎‌کنندگی سیدابراهیم عامریان، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم ژانری کمدی دارد و  داستان مردی بدهکار را روایت می‌کند که به همراه دو دوست خود تصمیم به سرقت از بانک می‌گیرند تا از این طریق به زندان بروند و جای خواب و غذای گرم داشته باشند. فیلم انفرادی با گذشت بیش از یک ماه از آغاز اکران همچنان رتبه اول جدول فروش را در اختیار دارد و استقبال تماشاگران از آن همچنان ادامه دارد. تعداد مخاطبان این فیلم از ۸۱۴ هزار نفر عبور کرده و با توجه به فضای مفرح و حضور بازیگران مطرح می‌توان انتظار داشت که همچنان جزء فیلم‌های پرمخاطب باشد. رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهرانفر از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

علفزار

۲) علف‌زار

«علفزار» به کارگردانی کاظم دانشی، تهیه‌کنندگی بهرام رادان محصول سال ۱۴۰۰ است.  این فیلم در هفته‌ی اول اکران با فروشی بیشتر از یک‌و‌نیم میلیارد رتبه‌ی دوم جدول فروش را به دست آورد. فیلم علفزار در هفته‌ای که سپری شد نیز با فروشی مانند هفته‌ی گذشته، همچنان رتبه‌ی دوم جدول فروش را در اختیار دارد. این فیلم که براساس پرونده‌های واقعی ساخته شده، در چهلمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر حضور موفقی داشت و در چهار بخش بهترین فیلمنامه، بهترین تدوین، بهترین صداگذاری و بهترین نقش مکمل زن (صدف اسپهبدی) موفق به کسب سیمرغ بلورین شد. «علفزار» همواره موردتوجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفته است و با توجه به داستان جذاب و حضور بازیگران مطرح، می‌توان پیش‌بینی کرد که این فیلم به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های غیرکمدی سال تبدیل شود و تعداد مخاطبان آن روز‌به‌روز افزایش یابد. پژمان جمشیدی، سارا بهرامی و ستاره پسیانی از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

سگ بند

۳) سگ بند

«سگ بند»دومین ساخته‌ی مهران احمدی  است که تهیه‌کنندگی آن را محمدحسین قاسمی عهده‌دار بوده است. این فیلم که محصول سال ۱۴۰۰ است ژانری کمدی-اجتماعی دارد. «سگ بند» داستان خانواده‌ی عیاران را روایت می‌کند که بعد از فوت پدر خانواده درگیر ماجراهای پیچیده‌ای از جمله فروش مواد مخدر می‌شوند. فیلم سگ بند با فروشی بیشتر از هفته‌ی گذشته، همچنان در رتبه‌ی سوم جدول است و جزء فیلم‌های پرفروش محسوب می‌شود. فروش این فیلم از مرز ۳۵ میلیارد گذشت و با توجه به استقبال مخاطب از ژانر کمدی و حضور ستاره‌های کمدی پیش‌بینی می‌شود که روند صعودی فروش آن همچنان ادامه داشته باشد. امیر جعفری، بهرام افشاری، مهران احمدی و نازنین بیاتی از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

چند میگیری گریه کنی 2

۴) چند میگیری گریه کنی ۲

این فیلم به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی توکل‌نیا و حسن توکل‌نیا، محصول سال ۱۳۹۸ است. فیلم چند میگیری گریه کنی ۲  داستان بهرام، پسر شایسته با بازی اشپیتیم آرفی را روایت می‌کند که پس از سی‌سال دوری از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می‌آید؛ غافل از اینکه پدرش در دوران حیاتش وصیت کرده تا او هفت مراسم عزا برای هفت خانواده بی‌بضاعت بگیرد و خودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد. این فیلم ژانری کمدی-خانوادگی دارد و ادامه‌‌ی فیلم «چند میگیری گریه کنی» محصول سال ۱۳۸۵ است. این فیلم با فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی چهارم جدول فروش قرار گرفت. با توجه به تجربه موفق قسمت اول و ژانر کمدی فیلم، می‌توان انتظار داشت که این فیلم در هفته‌های آینده با استقبال بیشتری روبه‌رو شود و تعداد مخاطبان آن روز‌به‌روز افزایش یابد. ابوالفضل پورعرب، حامد آهنگی و حمید لولایی از بازیگران اصلی این فیلم کمدی هستند.

موقعیت-مهدی

۵) موقعیت مهدی

«موقعیت مهدی» فیلمی به کارگردانی هادی حجازی‌فر به‌عنوان کارگردان و تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد، محصول سال ۱۴۰۰ است. این فیلم  در ژانر دفاع مقدس ساخته شده و داستان زندگی شهید مهدی باکری از ازدواج تا شهادت را در ۶ پرده روایت می‌کند.  فیلم موقعیت مهدی بعد از گذشت هفته‌ها از اکران همچنان با استقبال مخاطب روبه‌روست و با فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی پنجم جدول قرار گرفت. تعداد مخاطبان این فیلم که ژانرش دفاع مقدس است، از ۴۱۰ هزار نفر عبور کرد. هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، روح‌الله زمانی و وحید آقاپور از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

مجبوریم

۶) مجبوریم

«مجبوریم» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان محصول سال ۱۳۹۷ است. این فیلم داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که به مرد میانسالی فروخته می‌شود تا برایش بچه بیاورد اما متوجه می‌شود که قادر به بچه‌دار شدن نیست و  این آغاز ماجراست. فیلم مجبوریم با فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته در رتبه‌ی ششم جدول فروش قرار گرفت. می‌توان انتظار داشت با توجه به حضور بازیگران مطرح و داستانی متفاوت، مجبوریم همچنان با استقبال روبه‌رو شود و تعداد مخاطبانش روز‌به‌روز افزایش پیدا کند.  فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان و پردیس احمدیه از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

مغز-استخوان

۷) مغز استخوان

«مغز استخوان» فیلمی به کارگردانی حمیدرضا قربانی و تهیه‌کنندگی حسن پورمحمدی، محصول سال ۱۳۹۸ است. این فیلم ژانری درام-اجتماعی دارد . داستان این فیلم درباره‌ی زنی به‌نام بهار است که فرزندی به نام پیام از همسر اولش دارد و حال با همسر دومش (حسین) در حال زندگی است و به‌دلیل سرطان فرزندش درگیر ماجراهایی پیچیده می‌شود که او را بر سر دوراهی بزرگی قرار می‌دهد. فیلم مغز استخوان با فروشی نزدیک به هفته‌ی گذشته توانست در میان فیلم‌های پرفروش هفته قرار بگیرد و تعداد مخاطبانش از ۵۴ هزار نفر عبور کرد. با توجه به موضوع متفاوت آن می‌توان انتظار داشت که استقبال از این فیلم در هفته‌های آینده نیز ادامه داشته باشد.  پریناز ایزدیار، بابک حمیدیان، جواد عزتی و نوید پورفرج از بازیگران اصلی این فیلم هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.