۱۳ هزار نفر متقاضی بازی در فیلم «نگهبان شب» رضا میرکریمی بودند

محمدصادق میرکریمی مدیر تولید فیلم سینمایی نگهبان شب بیان کرد که در فراخوان بازیگری این فیلم بالای ۱۳ هزار نفر ثبت نام کردند که ظرفیت سایت پر شد، به طوری که ما مجبور شدیم سایت را ببندیم. فیلم سینمایی «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی از آثار راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر است.

میر کریمی درباره‌ی  این فیلم اظهار داشت:« رضا میرکریمی همواره سعی می‌کند در هر کاری دست به تجربه‌ای تازه در فرم و روایت بزند، حتی برخی اوقات فضای قصه را نسبت به تجربه‌های قبلی کاملاً تغییر می‌دهد. در «نگهبان شب» نیز از این لحاظ شاهد یک تفاوت آشکار خواهیم بود. البته جان‌مایه فیلم‌های این فیلمساز معمولاً یک نقطه اشتراک دارد؛ آن هم بحث خانواده است، که در این فیلم هم علی رغم همه تفاوت‌هایی که با کارهای قبلی دارد، این موضوع احساس می‌شود.»

میرکریمی درباره اینکه آیا تکرار همکاری رضا میرکریمی با محمد داوودی در نگارش فیلمنامه «نگهبان شب» می‌تواند منجر به تکرار تجربه موفق «قصر شیرین» شود؟ هم توضیح داد:« قصه این فیلم از ایده‌هایی بود که فیلمساز از سال‌های قبل در ذهن داشت و بارها تلاش کرده بود آن را بنویسد ولی هر بار روند آن راضی‌کننده نبود. با این حال تجربه همکاری آقای میرکریمی با محمد داوودی در فیلم «قصر شیرین» موفق بود، ضمن اینکه حدود یکسال برای نگارش طرحی که فیلمساز در ذهنش داشت، وقت گذاشته شد و طبیعی است که این همکاری راضی‌کننده باشد.»

 

ترکیب بازیگران فیلم «نگهبان شب»

نگهبان شب

میرکریمی درباره ترکیب بازیگران «نگهبان شب» گفت: برای انتخاب بازیگرها با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده بود، طی فراخوانی سایتی را طراحی کردیم که همه علاقمندان می‌توانستند در آن سایت ثبت نام و رزومه کاری خود را بارگذاری کنند. علی‌رغم پیش بینی اولیه که فکر می‌کردم ۲-۳ هزار نفر از این موضوع استقبال کنند، بالای سیزده هزار نفر در این سایت ثبت نام کردند و ظرفیت سایت پر شد، به طوری که ما مجبور شدیم سایت را ببندیم.

 

میرکریمی درباره پیش‌بینی خود از حضور «نگهبان شب» در جشنواره چهلم فجر هم گفت:« پیش بینی خاصی برای فیلم نداریم جز اینکه احساس می‌کنیم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار خواهد کرد، مثل فیلم‌های قبلی فیلمساز. به هر حال همانطور که از سبک کاری رضا میرکریمی در مقام فیلمساز مشخص است، نه خودش و نه فیلم‌هایش تابع شرایط هیجانی نیستند و به دنبال حاشیه و جوسازی هم نمی‌روند. این فیلم هم به نظرم یک فیلم ماندگار خواهد شد که خیلی خوب می‌تواند تأثیر عمیقش را روی مخاطب بگذارد. ما برای رسیدن به چنین هدفی دعا می‌کنیم و منتظر برخورد مستقیم با تماشاگران هستیم.»

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.