«لامینور» و «انفرادی» در اکران عید فطر

علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران از آخرین مصوبات این شورا خبر داد. وی در رابطه با مصوبات جلسه این شورا که امروز چهارشنبه ۳۱ فروردین ماه برگزار شد گفت: با توجه به پایین آمدن کف فروش فیلم‌های «قدغن» و «گل به خودی»، فیلم لامینور و فیلم انفرادی به ترتیب در گروه سینمای کوروش و مگامال به نمایش در می‌آیند.

سرتیپی افزود: سالن نارنجی از مجموعه شهر آفتاب شیراز به‌عنوان سرگروه هشتم به جرگه‌ی سرگروه‌ها اضافه شد و این گروه از همان تاریخ ۷ اردیبهشت با نمایش فیلم «مغز استخوان» کار خود را آغاز خواهد کرد. سخنگوی شورای راهبردی اکران اضافه کرد: همچنین در مرحله‌ی بعد مقرر شد سینمای هویزه مشهد به جای سینمای بهمن تهران به‌عنوان سرگروه فعالیت کند و این امر که ۲ سینمای مهم شهرستان‌ها در کنار سینماهای شاخص تهران به‌عنوان سرگروه فعالیت خواهند کرد، اتفاق خجسته و مبارکی است که انشالله ثمرات آن در رونق اکران امسال مشهود شود.

به گفته وی باتوجه به کثرت فیلم‌های متقاضی اکران در سال جاری، پیشنهاد استمهال نمایش فیلم‌ها در سینماهای سرگروه از سوی صاحبان آثار پذیرفته نخواهد شد. سرتیپی اعلام کرد: با جمع‌بندی آیین نامه جدید و طبعاً تشکیل شورای صنفی جدید، امور اجرایی اکران و تعیین فیلم‌های جدید، نظارت بر قراردادهای پخش کنندگان و سینماداران و سایر امور مرتبط براساس وظایف محوله در آیین‌نامه توسط شورای صنفی دنبال خواهد شد.لامینور

عضو شورای راهبردی اکران خبر داد: برای امکان برنامه‌ریزی بهتر صاحبان فیلم‌ها، دفاتر پخش و سینماها و به‌ویژه سرگروه‌ها فیلم‌های «بدون قرار قبلی»، «هناس»، «بازیوو» و «والدین امانتی» (در ژانر کودک و نوجوان)، «چند می‌گیری گریه کنی ۲»، «روز ششم»، «بی صدا حلزون»، «علفزار»، «طلاخون» و «تی تی» می‌توانند برای اکران ۲ عید فطر و نوروز با سرگروه‌ها مذاکره کنند.

وی گفت: اما اگر فیلم دارای پروانه‌ی نمایش معتبر دیگری نیز در این ایام بتواند با یکی از سرگروه‌های ۸ گانه توافق کند، می‌تواند درخواست خود را به شورای راهبردی و یا شورای صنفی جدید ارایه کند. سرتیپی اظهار کرد: بحث تعیین کف فروش جدید برای سرگروه‌ها با عنایت به قیمت جدید بلیط و ظرفیت‌های خوبی که سامانه سمفا در زمینه ارایه اطلاعات دقیق فروش و ضریب اشغال سینماها منتقل می‌کند، با شیوه‌ی جدید و نزدیک به رعایت انصاف و عدالت بیشتری در جلسات بعدی پس از تصویب آیین نامه مصوب می‌شود. وی در پایان تصریح کرد: قطعاً با تشکیل شورای صنفی جدید، اکران فیلم‌ها در گروه آزاد نیز با توجه به آیین‌نامه مصوب جدید امکان پذیر می‌شود که این مورد نیز کمک شایانی برای افزایش کمی عناوین فیلم‌ها در اکران امسال خواهد بود.

منبع: مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.