معرفی بازیگران فیلم «گشت ارشاد۳» به بهانه اکران فیلم

فیلم گشت ارشاد ۳ که این روزها بر روی پرده سینماها در حال اکران است، در ادامه‌ی دو قسمت قبلی این فیلم ساخته شده است و مانند دو قسمت قبلی فیلمی کمدی است با نگاهی انتقادی به مسائل و موضوعات اجتماعی و اقتصادی  وغیره در ایران.

در گشت ارشاد۳، یکی از موضوعاتی که مورد نقد قرار گرفته است، فضای موسیقی کشور و سخت‌گیری‌هایی است که در مورد موسیقی و برگزاری کنسرت در بعضی از شهرهای ایران صورت می‌گیرد. داستان فیلم نیز در مورد بازگشت حسن و عطا به ایران است که برای کسب درآمد به نواختن موسیقی در خیابان می‌پردازند. آنها در این بین با مردی متمول به نام پیکان آشنا می‌‌شوند که سودای خوانندگی در سر دارد، و حسن و عطا تلاش می‌کنند تا از رهگذر کمک کردن به او برای انتشار اولین آلبومش بتوانند پولی نیز به دست آورند. در این میان آنها با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند.


نقد فیلم «گشت ارشاد ۳» | کشکول جذاب و مفرح


 

در این قسمت از فیلم گشت ارشاد، تغییراتی در گروه بازیگران داده شده است. بعضی از بازیگران فیلم قسمت‌های قبلی در این قسمت نیز حضور دارند و بعضی مانند حمید فرخ‌نژاد به دلیل تداخل و هم‌زمانی این پروژه با دیگرفیلم سینمایی، فیلم میجر، امکان حضور در این اثر را نیافتند. از نکات جالب درباره ی این قسمت می‌توان به حضور بهنام بانی ستاره موسیقی پاپ در این قسمت اشاره کرد. پس از بازی در یکی از قسمت‌های سریال پایتخت، این دومین تجربه ی بهنام بانی در جلوی دوربین است.

به همین بهانه نگاهی کوتاه و مختصر به کارنامه هنری بازیگران این فیلم خواهیم داشت.

کارنامه هنری امیر جعفری

امیر جعفری متولد سال ۱۳۵۳ و از بازیگرانی است که از تئاتر و خاک صحنه بازیگری را آغاز کرد و سپس با بازی در سریال معروف «بدون شرح » مهدی مظلومی، پا به عرصه تلویزیون و تصویر گذاشت و به چهره‌ی شناخته شده‌ای تبدیل شد. پس از آن او هم‌زمان با ادامه فعالیت خود در تئاتر در تلویزیون و سینما نیز به فعالیت پرداخت.

فعالیت  امیر جعفری در تلویزیون و شبکه خانگی

 

امیر جعفری

امیر جعفری در تلویزیون و شبکه خانگی کارنامه پر باری دارد . او پس از حضور موفقش در سریال بدون شرح ، در سریال‌های بسیاری با کارگردان نام ‌آشنایی ، طنز و درام،  همکاری‌ها موفقی داشته است. شاید مهم‌ترین همکاری‌های او به همکاری با حسن فتحی در سریال‌های میوه ممنوعه (۱۳۸۶) و شهرزاد فصل دوم و سوم (۱۳۹۶ -۹۷) بازگردد که جعفری نقش آفرینی‌های بسیاری ماندگاری در آنها داشته است. از میان سریال‌های تلویزیون و شبکه‌ی خانگی که امیر جعفری در آنها حضور بهم رسانیده است می‌توان به آثار زیر اشاره کرد.

من یک مستاجرم ( پریسا بخت‌آور)، کمربندها را ببندیم ( مهدی مظلومی)، چار دیواری و زیر هشت ( سیروس مقدم)، شیدایی (مهدی عسگرپور)، تعبیر واررونه یک رویا ( فریدون جیرانی) و جیران ( حسن فتحی)

 

فعالیت  امیر جعفری در سینما

امیر جعفری فعالیت خود در سینما را با قرار گرفتن در جلوی دوربینابوالحسن داوودی در فیلم « نان، عشق، موتور ۱۰۰۰»  در سال ۱۳۸۰ و همچنین «قارچ سمی» یکی از آثار مهم رسول ملاقلی‌پور آغاز کرد . پس از آن در فیلم «مکس» به کارگردانی سامان مقدم در سال ۱۳۸۳،  در نقشی متفاومت ظاهر شد . پس از آن در طی سالیان گذشت در فیلم‌های سینمایی مختلف حظور یافت. اگرچه امیر جعفری را بیشستر با نقش‌های به یادماندنی در سریال‌های تلویزیونی و همچنین بازی‌های ماندگار در تئاتر می‌شناسیم اما در سینما نیز توانست با حضور در آثار متعددی و ایفای چند نقش ماندگار نیز به چهره ای شناخته شده بدل شود.

در ادامه مروری داریم به بعضی از آثار ماندگار او در سینما.

 

بی پولی

بی‌پولی

فیلم « بی پولی» به کارگردانی حمید نعمت الله اگرچه اثری طنز است اما حضور یافتن در فیلمی که بازیگران بسیاری در آن ایفای نقش می‌کنند، کار چندان آسانی نیست. اما امیر جعفری توانست از عهده‌ی این کار برآید و در فیلم «بی پولی» توانست با بازی به قاعده و متناسب خود در این فیلم، اگرچه کوتاه، اما ماندگار شود.

 

پستچی سه بار در نمیزند

پستچی سه بار در نمی‌زند

همکاری امیر جعفری با حسن فتحی تنها محدود به تلویزیون و شبکه خانگی نشد و آنها در سال ۱۳۸۷ در سینما نیز با یکدیگر به همکاری پرداختند. فیلم تحسین شده‌ی «پستچی سه بار در نمی‌زند» فرصت بازی در یک نقش غیر طنز را در فیلمی سینمایی را  به امیر جعفری داد. او در این فیلم نقش « ابرام غیرت» را بازی کرد .

 

کیفر

کیفر

دومین همکاری امیر جعفری با حسن فتحی در سینما در فیلمی درام صورت پذیرفت. موضوع فیلم در مورد مردی است که اعدام شده است و برادرش در جستجوی یافتن علت آن است. امیر جعفری در این فیلم نقش جمال  و ابی بن‌بست را ایفا می‌کند  که نقشی متفاوت در کارنامه ی او محسوب می‌شود.

 

کارنامه هنری ساعد سهیلی

ساعد سهیلی متولد سال ۱۳۶۶ و فرزند سعید سهیلی کارگردان سینماست. او فعالیت هنری خود را با حضور در فیلم کوتاه « شب برهنه» سعید سهیلی در سال ۱۳۸۰ آغاز کرد. پس از آن نیز در چند اثر دیگر سعید سهیلی از جمله چارچنگولی (۱۳۸۷) و گشت ارشاد (۱۳۹۰) حضور یافت. اما پس از آن با کارگردانان دیگری در آثار سینمایی به همکاری پرداخت .

 

فعالیت  ساعد سهیلی در تلویزیون و شبکه خانگی

ساعد سهیلی در سریال «میان ماندن و رفتن» بهروز شعیبی و « نهنگ آبی» فریدون جیرانی در که در شبکه نمایش خانگی به نمایش درآمد به ایفای نقش پرداخت.

فعالیت  ساعد سهیلی در سینما

ساعد سهیلی پس از ایفای نقش در چند فیلم سعید سهیلی، توانست کم‌کم از زیر سایه‌ی پدرش خارج شود و با دیگر کارگردانان در فیلم‌های سینمای دیگری نیز همکاری‌ داشته باشد. از جمله‌ی این فیلم‌ها می‌توان به آثار زیر اشاره کرد.

بشارت به یک شهروند هزاره سوم ( محمد هادی کریمی)، همه چیز برای فروش ( امیر ثقفی)، متروپل (مسعود کیمیایی) و لاتاری (محمد حسین مهدویان)

 

چند متر مکعب عشق

چند متر مکعب عشق

فیلم «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی در سال ۱۳۹۲ ساخته شد. ساعد سهیلی در این فیلم نقش صابر جوان عاشقی را بازی می‌کند که دل به دختری از مهاجران افغان به نام مرونا می‌بندد اما پدر مرونا با این مسئله موافق نیست و صابر در تلاش برای راضی کردن اوست.  ساعد سهیلی برای بازی در این فیلم، موفق به کسب تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن خانه سینما شد.

 

رخ دیوانه

رخ دیوانه

فیلم رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی  یکی از نقاط عطف کارنامه بازیگری ساعد سهیلی است که بازی خوب و متفاوت او در این فیلم، او را نامزد  دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از جشنواره فیلم فجر کرد.

 

 

کارنامه هنری پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی متولد سال ۱۳۵۹ است. او فرزند مسعود کیمیایی کارگردان برجسته و معروف ایران است. پولاد کیمیایی را بیشتر با بازی در آثار سینمایی پدرش می‌شناسند، اما او علاوه بر بازی در آثار مسعود کیمیایی با کارگردانان دیگری نیز همکاری داشته است، که حاصل این همکاری با سعید سهیلی در فیلم گشت ارشاد، نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد از سی‌امین  دوره جشنواره فیلم فجر را برای او به همراه داشت.

فعالیت  پولاد کیمیایی در تلویزیون

 

مرگ تدریجی یک رویا

پولاد کیمیایی با سریال «مرگ تدریجی یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی در سال ‍۱۳۸۵ در تلویزیون شناخته شد. اگرچه پیش از آن در فیلم « خون بها» به کارگردانی جواد مزد آبادی به ایفای نقش پرداخته بود اما این فیلم تا سال ۱۳۸۹از تلویزیون پخش نشد. او در سال ۱۳۹۲ نیز در سریال «ماتادور» به کارگردانی فرهاد نجفی نیز حضور داشت .

فعالیت  پولاد کیمیایی در سینما

 

جرم

پولاد کیمیایی حضور در سینما را با فیلم «سرب» در سال ۱۳۶۷ تجربه کرد. پس از آن نیز در دیگر آثار مسعود کیمیایی مانند تجارت ( ۱۳۷۳)، سلطان (۱۳۷۵)، فریاد (۱۳۷۷)، اعتراض (۱۳۷۸)، سربازهای جمعه (۱۳۸۲)، حکم (۱۳۸۳)، رئیس (۱۳۸۵)، محاکمه در خیابان (۱۳۸۷)، جرم (۱۳۸۹)، متروپل (۱۳۹۲) و قاتل اهلی (۱۳۹۵) حضور یافت.

او همچنین با کارگردانان دیگری نیز همکاری داشته است از جمله‌ی این همکاری‌ها می‌توان به فیلم «صحنه جرم ورود ممنوع!» به کارگزدانی ابراهیم شیبانی، فیلم «خفه‌گی» به کارگردانی فریدون جیرانی اشاره کرد.

پولاد کیمیایی برای بازی در فیلم جرم، نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر شد.

 

معکوس

معکوس

فیلم معکوس نخستین  تجربه ی کارگردانی پولاد کیمیایی است که در سال ۱۳۹۷ تولید شد. داستان فیلم در مورد مردی است که همسرش فوت کرده است و او مدتی است به زندان افتاده است.

 

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.