فروش «موقعیت مهدی» از مرز ۵ میلیارد تومان گذشت

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی فر و تهیه‌کنندگی حبیب والی نژاد در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰ اکران شد. حال  با استقبال  بیش از ۱۵۰ هزارنفر از مخاطبان در سینماها و شهرهای فاقد سینما، از فروش ۵ میلیارد تومان عبور کرد. این فیلم مورد تعریف و تمجید فراوان از سوی رهبری نیز قرار گرفت؛ به‌طوریکه در ۹ فروردین با فروش ۷۰۰ میلیون تومان، «موقعیت مهدی» پرفروش‌ترین روز اکران خود را سپری کرد.

با وجود اینکه زبان «موقعیت مهدی» در بیشتر سکانس‌ها به صورت ترکی است، سهم فروش آن در استان تهران و شهرستان ها برابر اعلام شده است. فروش «موقعیت مهدی» در استان تهران ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان و در شهرستان‌ها ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان بوده که کمتر فیلمی تاکنون توانسته این سهم فروش برابر در تهران و شهرستان‌ها را تجربه کند.

فیلم موقعیت مهدی روایتی متفاوت از زندگی شهید مهدی باکری را در ۶ پرده به تصویر می‌کشد. بازیگران این فیلم سینمایی شامل هادی حجازی‌فر، ژیلا شاهی، وحید حجازی‌فر، معصومه ربانی‌نیا و روح‌الله زمانی است. قابل ذکر است که این فیلم تولید مرکز سیمافیلم با مشارکت بنیاد سینمایی روایت فتح است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.